جمعه - 2020 مي 29 - 7 شوال 1441 - 9 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205808
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 14:0
تعداد بازدید : 993

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

اندیشه های عرفان حلقه

یکی از عرفان های به ظاهر بومی، عرفان «حلقه» است که از اوایل دهه 80خورشیدی در ایران بر سر زبان ها افتاد واز نیمه دوم این دهه به صورتی جدی در کشور با برگزاری دوره و کلاس های آموزشی با تمسک به آیات قرانی فعالیت خود را شروع کرد اما اگر مبانی این فرقه استخراج شود هیچ کدام از اعتقادات این فرقه تناسبی با آموزه های اسلامی ندارد. به عبارت دیگر نه انسان شناسی و نه خدا شناسی است.یکی از عرفان های به ظاهر بومی، عرفان «حلقه» است که از اوایل دهه 80خورشیدی در ایران بر سر زبان ها افتاد واز نیمه دوم این دهه به صورتی جدی در کشور با برگزاری دوره و کلاس های آموزشی  با تمسک به  آیات قرانی فعالیت خود را شروع کرد اما اگر مبانی این فرقه استخراج شود هیچ کدام از اعتقادات این فرقه تناسبی با آموزه های اسلامی ندارد. به عبارت دیگر نه انسان شناسی و نه خدا شناسی است.

اندیشه ها 

1.       قداست انسان

2.       فقط انسان بیت الله است زیرا تنها مکانی است که خدا روح خودرا درآن دمیده

3.       عشق به خدا ممکن نیست زیرا انسان قادر به فهم او نیست

4.       عبادت خدا ممکن نیست زیرا خدا بی نیاز از هر عملی می باشد

5.       صراط مستقیم همگانی است

6.       شناخت خدا ممکن نیست

7.       شعور الهی تنها واسطه است

فرادرمانی از زیر مجموعه های عرفان کیهانی است که ادعا دارد با آموزه های عرفانی خاص خود می تواند بیماران جسمی و روحی را مداوا کند. در این شاخه درمانی، بیمار توسط فرادرمانگر به شبکه شعور کیهانی (شبه آگاهی و هوشمندی حاکم بر جهان هستی ، روح القدس ، ... ) متصل شده و ضمن ارایه اطلاعاتی از نحوه اتصال خود از طریق دیدن رنگها ، نورها ، احساس حرکت و فعالیت نوعی انرژی در درون بدن و همچنین از طریق گرم شدن، سرد شدن... اعضای معیوب و تنش دار بدن او مشخص شده و با حذف علایم، روند درمان آغاز می شود. پایه گذار این نوع از عرفان شخصی به نام محمد علی طاهری است..

یکی از اصول عرفان کیهانی یا حلقه جواز عدم اعتقاد به هیچ دین و مکتبی است، یعنی فرد صرف نظر از هرگونه اعتقاد حتی عدم اعتقاد و ایمان به خدای واحد می تواند از شبکه شعور الهی استفاده کند. این اصل که بارها در کتاب انسان از منظر دیگر رئیس فرقه عرفان کیهانی آورده شده است برای جذب جوانان و افراد دین گریز است؛ به عبارت روشنتر این راه میانبری است که فرد حتی بدون انجام واجبات به وصال خدای می رساند و او را از لطف خدا سرشار می کند امّا این خدای عرفان کیهانی نه آن خدای است که ما می پرستیم بلکه خدایی است که نه محرم نا محرم دارد، نه ایمان به امام و پیامبر و نه دین و مذهب.


برای اطلاعات بیشتر به فایل پاورپوینت زیر مراجعه نمایید.


*** جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص همایش و دسترسی به دیگر بخش های سایت دبیرخانه همایش روی عکس زیر کلیک کنید***


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :