جمعه - 2020 مي 29 - 7 شوال 1441 - 9 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205608
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 14:16
تعداد بازدید : 446

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

همایش جنبش های معنوی نوظهور

امیرالمؤمنین علی (ع) می فرماید: هرگز نمیتوانید راه رشد را بیابید ، مگر آنکه راه انحراف را هم نشان دهید. ( خطبه 147 نهج البلاغه


امیرالمؤمنین علی (ع) می فرماید:

هرگز نمیتوانید راه رشد را بیابید ، مگر آنکه راه انحراف را هم نشان دهید. ( خطبه 147 نهج البلاغه

عرفان در اصل به معنای شناختی که به وسیله ی شهود(دیدن) قلبی خداوند برای شخص عارف حاصل می شود گفته می شود. این شهود نیز به وسیله ی رعایت تقوای الهی و رسیدگی به نفس و اصلاح آن حاصل می شود.

و از آن جایی که با توجه به گسترش جنبش های نو پدید دینی و تأثیری که بر روی تمامی عرصه های زندگی مردم علی الخصوص بر سبک زندگی اسلامی می گذارند مطالعه ی نقادانه ی این فرقه ها ، ما را در آشنا کردن مردم و جوانان با تأثیر جنبش ها بر سبک زندگی یاری خواهد نمود ، اهمیت شناخت این جنبش ها از آن جهت است که این فرقه ها آسیب های جبران ناپذیری را بر حیات اجتماعی و سبک زندگی اسلامی در تمامی شئون وارد می کند که از جمله ی آنها تغییر الگوهای موجود ، تقابل دین و معنویت ،تهی شدن جامعه از آرمانهای اخلاقی و معنویت حقیقی است که دراین راستا به معرفی عر فان های کاذب پرداخته می شود

عرفان های کاذب عموماً تفکر زدا هستند و چهار مقوله الکل، اعتیاد، سکس و مدیتیشن در آنها به وفور یافت می شود؟ که قدرت جذب کنندگی زیادی در بین جوانان دارد.
با تکیه بر کیف جسمی جوان، هم روح او را تسخیر می کنند، هم اهداف پلید خویش را پیش می برند در این میان شاید اوشو و شیطان پرستان گوی سبقت رااز دیگر رقبا بهتر ربوده ودر نیل به این هدف موفق تر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :