چهارشنبه - 2018 مارس 21 - 5 رجب 1439 - 1 فروردين 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192952
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 11:37
تعداد مشاهدات : 121

حيات برزخي در تفسير نمونه

این تحقیق با عنوان حیات برزخی در کتاب تفسیر نمونه تدوین شده است و مختصراً بحثی در پیرامون تجرد روح و حقیقت انسان و همچنین مرگ و حیات برزخی و برزخیان و بررسی آن در تفسیر نمونه پرداخته شده است. با بررسی انجام شده در مورد برزخ در قرآن مجید و تفسیر نمونه تنها آیه 100 سوره مؤمنون واژه برزخ (از مرگ تا آخرت) آمده است. و خود آیه و تفسیر آن مورد بررسی قرار گرفته است. و بعد به بررسی آیات دیگر قران که از اشارت آنها حیات برزخی فهمیده شده نوشته شده است. و بعد مرگ و برزخ در روایات مورد بررسی قرار گرفته است. حیات برزخی حیاتی است که بعد از خارج شدن روح از بدن (مرگ) صورت می گیرد و تا هنگام برپایی قیامت ادامه دارد. حیات برزخی دارای ویژگیهایی می باشد که به قرار زیر است: 1- برزخ برای افراد مختلف از نظر ایمان و کفر یکسان نیست.- در قبر (برزخ) دو فرشته نکیر و منکر از انسان سئوال می کنند. 3- در قبر (برزخ) افرادی دارای فشار و عذاب قبر می باشند. 4- ارواح برزخی با این جهان در ارتباط هستند. 5- وقتی به زیارت قبور انسانهای برزخی می رویم آنها از آمدن ما شاد می شوند و هنگام رفتن غمگین می شوند. کلید واژه ها: برزخ، موت، روح.
این تحقیق با عنوان حیات برزخی در کتاب تفسیر نمونه تدوین شده است و مختصراً بحثی در پیرامون تجرد روح و حقیقت انسان و همچنین مرگ و حیات برزخی و برزخیان و بررسی آن در تفسیر نمونه پرداخته شده است.
با بررسی انجام شده در مورد برزخ در قرآن مجید و تفسیر نمونه تنها آیه 100 سوره مؤمنون واژه برزخ (از مرگ تا آخرت) آمده است. و خود آیه و تفسیر آن مورد بررسی قرار گرفته است. و بعد به بررسی آیات دیگر قران که از اشارت آنها حیات برزخی فهمیده شده نوشته شده است. و بعد مرگ و برزخ در روایات مورد بررسی قرار گرفته است.
حیات برزخی حیاتی است که بعد از خارج شدن روح از بدن (مرگ) صورت می گیرد و تا هنگام برپایی قیامت ادامه دارد. حیات برزخی دارای ویژگیهایی می باشد که به قرار زیر است:
1- برزخ برای افراد مختلف از نظر ایمان و کفر یکسان نیست.- در قبر (برزخ) دو فرشته نکیر و منکر از انسان سئوال می کنند.
3- در قبر (برزخ) افرادی دارای فشار و عذاب قبر می باشند.
4- ارواح برزخی با این جهان در ارتباط هستند.
5- وقتی به زیارت قبور انسانهای برزخی می رویم آنها از آمدن ما شاد می شوند و هنگام رفتن غمگین می شوند.
کلید واژه ها: برزخ، موت، روح.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :