پنج شنبه - 2018 ژوئن 21 - 8 شوال 1439 - 31 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192950
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 11:34
تعداد مشاهدات : 103

دنیا از دیدگاه نهج البلاغه

در مقاله پژوهشی ابتدا در مورد دنیا شناسی و نحوه برخورد و استفاده از آن بحث شده و این شناخت تا چه حدی در زندگی انسان لازم و ضروری می باشد. زیرا هرچه درک و شناخت نسبت به دنیا و ماهیت آن بیشتر باشد تأثیر عمیق تری در جهت روند بهتر زندگی انسان خواهد گذاشت و آدمی روش چگونگی برخورد با دنیا و طریقه استفاده از دنیا را می آموزد. برای رسیدن به این هدف والا در ابتدا انسان باید رابطه دنیا و آخرت و ارتباط خود را با آن دو، درک نماید. مطلب بعدی که بدان پرداخته شده است، بحث پیرامون ویژگی های دنیا و عبرت گرفتن از آنها می باشد، این مورد نیز خود شامل مواردی می شود که در ابتدا در مورد وسیله بودن مال بحث شده که باید از این وسیله تا حد ضرورت و در جهت توشه برای آخرت استفاده نمود. در دین اسلام از دنیا پرستی، منع شده است زیرا این حالت ، انسان را در حد پایین نگاه می دارد .یکی از راه هایی که انسان را در جهت مسیر درست راهنمایی می نماید، عبرت از دنیا و گذشت روزگار می باشد.
  در مقاله پژوهشی ابتدا در مورد دنیا شناسی و نحوه برخورد و استفاده از آن بحث شده و این شناخت تا چه حدی در زندگی انسان لازم و ضروری می باشد. زیرا هرچه درک و شناخت نسبت به دنیا و ماهیت آن بیشتر باشد تأثیر عمیق تری در جهت روند بهتر زندگی انسان خواهد گذاشت و آدمی روش چگونگی برخورد با دنیا و طریقه استفاده از دنیا را می آموزد. برای رسیدن به این هدف والا در ابتدا انسان باید رابطه دنیا و آخرت و ارتباط خود را با آن دو، درک نماید.
     مطلب بعدی که بدان پرداخته شده است، بحث پیرامون ویژگی های دنیا و عبرت گرفتن از آنها می باشد، این مورد نیز خود شامل مواردی می شود که در ابتدا در مورد وسیله بودن مال بحث شده که باید از این وسیله تا حد ضرورت و در جهت توشه برای آخرت استفاده نمود. در دین اسلام از دنیا پرستی، منع شده است زیرا این حالت ، انسان را در حد پایین نگاه می دارد .یکی از راه هایی که انسان را در جهت مسیر درست راهنمایی می نماید، عبرت از دنیا و گذشت روزگار می باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :