دوشنبه - 2018 فوريه 19 - 4 جمادي الثاني 1439 - 30 بهمن 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192931
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 10:57
تعداد مشاهدات : 126

پیوند عاشورا و انتظار

نهالی که توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله کاشته و با خون سید الشهداء علیه السلام آبیاری شد ، ان شاء الله توسط بقیة الله عجل الله تعالی فرجه به ثمر خواهد رسید. عـاشـورا و انتظـار تکمیل کننـده یکدیگـرند. راهی را که عاشورا طی کرد انتظار ادامه می دهد و کاری را که قیام امام حسین علیه السلام آغاز کرد ، قیام امام مهدی علیه السلام به سر انجام خواهد رساند. در حقیقت عاشورا بدون انتظار ابتر است و انتظار بی عاشورا پوچ است چرا که عاشورا پشتوانه انتظار است و انتظار ادامه عاشورا. امام حسین و امام مهدی علیهما السلام نور واحدند. قیام ایشان نشأت گرفته از یک منشأ الهی است . همانطور که رهبران قیام سرخ حسینی و قیام سبز مهدوی یک حقیقتند، دشمنانی هم با ویژگی های یکسان دارند چرا که هر دو اهداف یکسانی از قیام خود دارند و این اهداف، دشمنانی شبیه هم پرورش می دهد. اهدافی نظیر احیاء دین ، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه عدل و قسط، مبارزه با طاغوت. و چون حقیقت هر دو قیام یکی است، یارانی کم اما پایدار در عقیده و متلبّس به صفات والای الهی ، امام حسین و امام مهدی علیهم السلام را یاری می کنند؛ آن هم در زمانه ای که دین در غربت است و بصیرت جای خود را به جهل داده و برخی دینداری را در قشر دین می جویند. با تأمل در واقعه عظیم عاشورا حقیقت انتظار و چگونه بودن رفتار و کردار، در عصر غیبت امام معصوم را در می یابیم. وظایف مسئولین را در عصر انتظار همچون توجه به عنصر بصیرت بخشی، آماده سازی شرایط اجتماعی، زمینه سازی شرایط جهانی برای ظهور، الگوسازی، شناسایی و شناساندن جریان های انحرافی مهدیت، طرح مبـانی مهـدویت در جـامعه، جـذب نیرو و تبلیغ را می توان از بطن واقعه عاشورا دریافت. عاشورا به افراد منتظر می آموزد که نسبت به امامتان کسب معرفت کنید؛ از عمل به انتظار، احیاء یاد امام، شناساندن امام به دیگران، انجام کارهای ولو کوچک برای امامتان اعم از صدقه دادن برای سلامتی حضرت، دعا جهت فرج و یا هدیه دادن ثواب اعمال صالح به حضرت غافل نشوید؛ در همه حال توجه به اشراف حضرت مهدی علیه السلام نسبت به اعمال خویش داشته باشید، غیبت را چون مشاهده بدانید و سعی در کسب رضـایت حضـرتش داشته باشید. واژه های کلیدی این رساله،پیوند، عاشورا و انتظار می باشند.
نهالی که توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله کاشته و با خون سید الشهداء علیه السلام آبیاری شد ، ان شاء الله توسط بقیة الله عجل الله تعالی فرجه به ثمر خواهد رسید. عـاشـورا و انتظـار تکمیل کننـده یکدیگـرند. راهی را که عاشورا طی کرد انتظار ادامه می دهد و کاری را که قیام امام حسین علیه السلام آغاز کرد ، قیام امام مهدی علیه السلام به سر انجام خواهد رساند.
    در حقیقت عاشورا بدون انتظار ابتر است و انتظار بی عاشورا پوچ است چرا که عاشورا پشتوانه انتظار است و انتظار ادامه عاشورا. 
    امام حسین و امام مهدی علیهما السلام نور واحدند. قیام ایشان نشأت گرفته از یک منشأ الهی است . همانطور که رهبران قیام سرخ حسینی و قیام سبز مهدوی یک حقیقتند، دشمنانی هم با ویژگی های یکسان دارند چرا که هر دو اهداف یکسانی از قیام خود دارند و این اهداف، دشمنانی شبیه هم پرورش می دهد. اهدافی نظیر احیاء دین ، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه عدل و قسط، مبارزه با طاغوت.
    و چون حقیقت هر دو قیام یکی است، یارانی کم اما پایدار در عقیده و متلبّس به صفات والای الهی ، امام حسین و امام مهدی علیهم السلام را یاری می کنند؛ آن هم در زمانه ای که دین در غربت است و بصیرت جای خود را به جهل داده و برخی دینداری را در قشر دین می جویند.
    با تأمل در واقعه عظیم عاشورا حقیقت انتظار و چگونه بودن رفتار و کردار، در عصر غیبت امام معصوم را در می یابیم.
    وظایف مسئولین را در عصر انتظار همچون توجه به عنصر بصیرت بخشی، آماده سازی شرایط اجتماعی، زمینه سازی شرایط جهانی برای ظهور، الگوسازی، شناسایی و شناساندن جریان های انحرافی مهدیت، طرح مبـانی مهـدویت در جـامعه، جـذب نیرو و تبلیغ را می توان از بطن واقعه عاشورا دریافت.
    عاشورا به افراد منتظر می آموزد که نسبت به امامتان کسب معرفت کنید؛ از عمل به انتظار، احیاء یاد امام، شناساندن امام به دیگران، انجام کارهای ولو کوچک برای امامتان اعم از صدقه دادن برای سلامتی حضرت، دعا جهت فرج و یا هدیه دادن ثواب اعمال صالح به حضرت غافل نشوید؛ در همه حال توجه به اشراف حضرت مهدی علیه السلام نسبت به اعمال خویش داشته باشید، غیبت را چون مشاهده بدانید و سعی در کسب رضـایت حضـرتش داشته باشید.
 واژه های کلیدی این رساله،پیوند، عاشورا و انتظار می باشند.               


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :