چهارشنبه - 2018 ژوئن 20 - 7 شوال 1439 - 30 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192906
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1389 10:10
تعداد مشاهدات : 98

مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهراء(س)

نبوت عامه وخاصه از دیدگاه نهج البلاغه با رویکردی در مورد پیامبر (ص)

در این اثر کوشیده شده است شمه ایی از زندگی و شخصیت والای نبی گرامی اسلام محمد مصطفی (صلی الله علیه و اله سلم) از میان کلمات پرگهر و نورانی حضرت علی (علیه السلام) در نهج البلاغه با تکیه بر آیات و روایات بیان گردد. محقق پس از بیان شخصیت پیامبر از نظر خانوادگی و ذکر ویژگیهای دودمان و نسل پیامبر(صلی الله علیه و آله سلم) به ولادت و رخ دادهای شگفت انگیز آن و ترتیب مخصوص وی پرداخته ، سپس با بیان ویژگیهای نابسامان جهان به هنگامه بعثت چه در زمینه اعتقادی و چه در زمینه اجتماعی به بیان فواید بعثت و نقش کلیدی رسول الله(صلی الله علیه و آله سلم) در بهبود این اوضاع آشفته و تغییر سنت ها و باورهای نادرست پرداخته است. در ادامه نیز با بیان جهانی بودن رسالت پیامبر(صلی الله علیه و آله سلم) و بشارت مبشرین به ظهور پیامبرخاتم ویژگیهای نبوت پیامبر را ذکر کرده است. در خاتمه نیز با تکیه به اسوه احسن بودن رسول الله ، لزوم پیروی از سیره ایشان برای داشتن زندگی سعادتمندانه بیان گردیده است.
در این اثر کوشیده شده است شمه ایی از زندگی و شخصیت والای نبی گرامی اسلام محمد مصطفی (صلی الله علیه و اله سلم) از میان کلمات پرگهر و نورانی حضرت علی (علیه السلام) در نهج البلاغه با تکیه بر آیات و روایات بیان گردد.
محقق پس از بیان شخصیت پیامبر از نظر خانوادگی و ذکر ویژگیهای دودمان و نسل پیامبر(صلی الله علیه و آله سلم) به ولادت و رخ دادهای شگفت انگیز آن و ترتیب مخصوص وی پرداخته ، سپس با بیان ویژگیهای نابسامان جهان به هنگامه بعثت چه در زمینه اعتقادی و چه در زمینه اجتماعی به بیان فواید بعثت و نقش کلیدی رسول الله(صلی الله علیه و آله سلم) در بهبود این اوضاع آشفته و تغییر سنت ها و باورهای نادرست پرداخته است.
در ادامه نیز با بیان جهانی بودن رسالت پیامبر(صلی الله علیه و آله سلم) و بشارت مبشرین به ظهور پیامبرخاتم ویژگیهای نبوت پیامبر را ذکر کرده است. در خاتمه نیز با تکیه به اسوه احسن بودن رسول الله ، لزوم پیروی از سیره ایشان برای داشتن زندگی سعادتمندانه بیان گردیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :