چهارشنبه - 2018 ژوئن 20 - 7 شوال 1439 - 30 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192905
تاریخ انتشار : 20 مهر 1389 10:8
تعداد مشاهدات : 98

مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهراء(س)

نقش دين در جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي جوانان

در اين پايان نامه به «نقش دين در جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي جوانان» پرداخته خواهد شد و موضوعاتي همچون اعتياد، خودكشي، مزاحمت براي نواميس مردم، فيلم ها و تصاوير مبتذل و... كه موجب كجروي اجتماعي در جوانان مي شود، بررسي مي شود كه چگونه اين عوامل باعث ايجاد آسيب هاي اجتماعي در جوانان خواهد شد. سپس به تعريف دين كه به معناي آيين (قانون)، عبادت و اطاعت آمده و بيان آثار و فوايد آنكه عبارتند از: بهجت و انبساط، نقش ايمان در بهبود روابط اجتماعي و كاهش ناراحتي ها، به عنوان يگانه رام كننده نفس اماره نقش مهمي در جلوگيري جوانان از ابتلا به اين گونه آسيب ها ايفا مي كند و راهكارهاي مناسب را ارائه مي دهد افزون براين، در پژوهش حاضر دو بخش مجزا به شناسايي جوان و آسيب هاي اجتماعي آنان پرداخته است. در ادامه فصول پنج گانه پژوهش جوان از منظر ويژگي هاي جوان، جوانان و منجلاب فساد، زمينه هاي انحطاط جوانان، جوان و مسائل مذهبي و علل دوري جوانان از مذهب، مورد بررسي و كاوش قرار گرفته است. در مباحث آسيب هاي اجتماعي نيز به تبيين مصاديق آسيب ها، انواع آسيب ها، عوامل مؤثر در آسيب هاي اجتماعي و نيز به راهكارهاي پيشگيري از اين جرايم و آسيب هاي اجتماعي اشاره مي شود.
در اين پايان نامه به «نقش دين در جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي جوانان» پرداخته خواهد شد و موضوعاتي همچون اعتياد، خودكشي، مزاحمت براي نواميس مردم، فيلم ها و تصاوير مبتذل و... كه موجب كجروي اجتماعي در جوانان مي شود، بررسي مي شود كه چگونه اين عوامل باعث ايجاد آسيب هاي اجتماعي در جوانان خواهد شد. سپس به تعريف دين كه به معناي آيين (قانون)، عبادت و اطاعت آمده و بيان آثار و فوايد آنكه عبارتند از: بهجت و انبساط، نقش ايمان در بهبود روابط اجتماعي و كاهش ناراحتي ها، به عنوان يگانه رام كننده نفس اماره نقش مهمي در جلوگيري جوانان از ابتلا به اين گونه آسيب ها ايفا مي كند و راهكارهاي مناسب را ارائه مي دهد افزون براين، در پژوهش حاضر دو بخش مجزا به شناسايي جوان و آسيب هاي اجتماعي آنان پرداخته است.
در ادامه فصول پنج گانه پژوهش جوان از منظر ويژگي هاي جوان، جوانان و منجلاب فساد، زمينه هاي انحطاط جوانان، جوان و مسائل مذهبي و علل دوري جوانان از مذهب، مورد بررسي و كاوش قرار گرفته است. در مباحث آسيب هاي اجتماعي نيز به تبيين مصاديق آسيب ها، انواع آسيب ها، عوامل مؤثر در آسيب هاي اجتماعي و نيز به راهكارهاي پيشگيري از اين جرايم و آسيب هاي اجتماعي اشاره مي شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :