يکشنبه - 2018 آوريل 22 - 7 شعبان 1439 - 2 ارديبهشت 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192904
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 10:4
تعداد مشاهدات : 193

عوامل وحدت خانواده در آیات و روایات

خانواده تنها مأمن و محل آسایش هر فردی است. صحت و سلامت زندگی اجتماعی هر فردی در گرو آرامش و آسایش وی در خانواده است. بر این اساس دست یابی به انسجام و وحدت در خانواده ارزش و جایگاه خاصی می یابد و رسیدن به آن نیازمند شناخت عواملی است. اسلام به علل و اصول کلی وحدت و انسجام خانواده پرداخته و اثرات و فواید ازدواج، اهداف و مقاصد خانواده، شرایط اختصاصی برای زنان و مردان، رعایت حقوق و وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر و نسبت به فرزندانشان و بالعکس و مسئولیت پذیری را بیان می نماید. هر یک از این عوامل می تواند تضمین کننده روابط بین افراد خانواده باشد، رعایت مساﺋلی چون عفت،حجاب وداشتن اشتغال نیز می تواند بعنوان عواملی بیرونی براین تحکیم بیفزاید. ونیز شناخت ﺁسیب هایی که برخانواده در اثرعوامل مختلف روان شناختی،فرهنگی،اجتماعی ودینی وارد می شودوراههای مبارزه بااینﺁسیب ها از مباحث مهمی است،که درمحکم نمودن پایه های خانواده بایدبه ﺁنهاتوجه نمود.
خانواده تنها مأمن و محل آسایش هر فردی است. صحت و سلامت زندگی اجتماعی هر فردی در گرو آرامش و آسایش وی در خانواده است. بر این اساس دست یابی به انسجام و وحدت در خانواده ارزش و جایگاه خاصی می یابد و رسیدن به آن نیازمند شناخت عواملی است. 
اسلام به علل و اصول کلی وحدت و انسجام خانواده پرداخته و اثرات و فواید ازدواج، اهداف و مقاصد خانواده، شرایط اختصاصی برای زنان و مردان، رعایت حقوق و وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر و نسبت به فرزندانشان و بالعکس و  مسئولیت پذیری را بیان می نماید. 
هر یک از این عوامل می تواند تضمین کننده روابط بین افراد خانواده باشد، رعایت مساﺋلی چون عفت،حجاب وداشتن اشتغال نیز می تواند بعنوان عواملی بیرونی براین تحکیم  بیفزاید.
ونیز شناخت ﺁسیب هایی که برخانواده در اثرعوامل مختلف روان شناختی،فرهنگی،اجتماعی ودینی وارد می شودوراههای مبارزه بااینﺁسیب ها از مباحث مهمی است،که درمحکم نمودن پایه های خانواده بایدبه ﺁنهاتوجه نمود.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :