سه شنبه - 2018 آوريل 24 - 9 شعبان 1439 - 4 ارديبهشت 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192903
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 10:2
تعداد مشاهدات : 90

مکاید شیطان در برابر انبیاء

انسان موجودي مختار است، برهمين اساس، همواره در همه ي مراحل زندگي خود در برابر آزمونهاي مختلف واقع شده و شيطان در همه ي مراحل زندگي انسان ازوسوسه ي او غافل نبوده و به طوريکه از ابتداي خلقت اولين بشر يعني حضرت آدم عليه السلام تا برپايي قيامت در پي وسوسه و اغواي انسان بوده است و از هيچ حيله و کيدي در راه اغواي بشر دريغ نمي کند. شيطان گرچه اقرار دارد كه نمي تواند بندگان مخلص خدا (انبياء) را بفريبد اما از تلاش خود براي فريب آنان نيز دست بر نمي دارد و با توجه به شرايط و زمانهاي مختلف كيدهاي متفاوتي را به كار مي گيرد و گاه بعضي آنها را نيز در حد ترك اولي پيش برده است. شيطان گاه در قالب نصيحت كننده خير خواهي كرده (حضرت آدم عليه السلام) گاه از طريق فتنه ي زن(حضرت يوسف عليه السلام) گاه تهمت و افترا(حضرت عيسي عليه السلام) گاه خشم و غضب(حضرت يونس عليه السلام) وارد شده و گاه وسوسه كرده تا در برابر مصائب بزرگ دنيوي لب به شكايت و نارضايتي در مقابل خداوند متعال گشوده شود(حضرت ايوب عليه السلام) و در برنامه هاي هدايتي ايجاد خلل كرده است (حضرت محمد صلي الله عليه و آله وسلم). بر اين اساس شناخت شيطان به لحاظ ماهيت و نحوه عملكرد و حدود تسلط او مي تواند عامل مهمي در مقابله با وي باشد و نيز شناخت مكرهاي او در برابر انبياء و نحوه مقابله و ايستادگي آنان در برابر شيطان، مي تواند الگويي سازنده براي تمام بشريت باشد كه هيچ وقت از مكر شيطان در غفلت نباشند.
انسان موجودي مختار است، برهمين اساس، همواره در همه ي مراحل زندگي خود در برابر آزمونهاي مختلف واقع شده و شيطان در همه ي مراحل زندگي انسان ازوسوسه ي او غافل نبوده و به طوريکه از ابتداي خلقت اولين بشر يعني حضرت آدم عليه السلام تا برپايي قيامت در پي وسوسه و اغواي انسان بوده است و از هيچ حيله و کيدي در راه اغواي بشر دريغ نمي کند.
 شيطان گرچه اقرار دارد كه نمي تواند بندگان مخلص خدا (انبياء) را بفريبد اما از تلاش خود براي فريب آنان نيز دست بر نمي دارد و با توجه به شرايط و زمانهاي مختلف كيدهاي متفاوتي را به كار مي گيرد و گاه بعضي آنها را نيز در حد ترك اولي پيش برده است. شيطان گاه در قالب نصيحت كننده خير خواهي كرده (حضرت آدم عليه السلام) گاه از طريق فتنه ي زن(حضرت يوسف عليه السلام) گاه تهمت و افترا(حضرت عيسي عليه السلام) گاه خشم و غضب(حضرت يونس عليه السلام) وارد شده و گاه وسوسه كرده تا در برابر مصائب بزرگ دنيوي لب به شكايت و نارضايتي در مقابل خداوند متعال گشوده شود(حضرت ايوب عليه السلام) و در برنامه هاي هدايتي ايجاد خلل كرده است (حضرت محمد صلي الله عليه و آله وسلم).
بر اين اساس شناخت شيطان به لحاظ ماهيت و نحوه عملكرد و حدود تسلط او مي تواند عامل مهمي در مقابله با وي باشد و نيز شناخت مكرهاي او در برابر انبياء و نحوه مقابله و ايستادگي آنان در برابر شيطان، مي تواند الگويي سازنده براي تمام بشريت باشد كه هيچ وقت از مكر شيطان در غفلت نباشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :