سه شنبه - 2018 آوريل 24 - 9 شعبان 1439 - 4 ارديبهشت 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192899
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 9:7
تعداد مشاهدات : 112

فمینیسم و آسیب های آن بر خانواده

فمینیسم در آغاز به صورت یک اعتراض در غرب مطرح شده و با گذر زمان و رخدادهای مهم در عرصه زندگی زنان به یک جنبش با هدف دفاع از حقوق زنان تبدیل شد. از دیدگاه نظریه پردازان این جنبش، خانواده یکی از عرصه هایی است که موجب استمرار ستم بر زنان می شود و نقش تعیین کننده این نهاد در زندگی زنان سبب شده تا طرفداران فمینیسم نتوانند بدون اظهار نظر در این باب از کنار آن بگذرند. بر همین اساس هدف از گردآوری تحقیق فوق با عنوان«فمینیسم و آسیب های آن بر خانواده»، آشنایی با فمینیسم و تبعات منفی آن بر خانواده به عنوان کهن ترین واحد تربیتی که زمینه را برای رشد و بالندگی اعضای خود فراهم می کند، می باشد. لذا نوشتار حاضر به بررسی مفهوم فمینیسم، تاریخچه و جریان های دفاع از حقوق زنان که بر مبانی چون اومانیسم و سکولاریسم استوار است و انواع گرایش های فمینیستی که همه آنها در ابعاد گوناگون آسیب شناسی، بررسی شده و همچنین به راهکارهای مربوط به هر گرایش پرداخته شده است.

فمینیسم در آغاز به صورت یک اعتراض در غرب مطرح شده و با گذر زمان و رخدادهای مهم در عرصه زندگی زنان به یک جنبش با هدف دفاع از حقوق زنان تبدیل شد. از دیدگاه نظریه پردازان این جنبش، خانواده یکی از عرصه هایی است که موجب استمرار ستم بر زنان می شود و نقش تعیین کننده این نهاد در زندگی زنان سبب شده تا طرفداران فمینیسم نتوانند بدون اظهار نظر در این باب از کنار آن بگذرند.

بر همین اساس هدف از گردآوری تحقیق فوق با عنوان«فمینیسم و آسیب های آن بر خانواده»، آشنایی با فمینیسم و تبعات منفی آن بر خانواده به عنوان کهن ترین واحد تربیتی که زمینه را برای رشد و بالندگی اعضای خود فراهم می کند، می باشد.

لذا نوشتار حاضر به بررسی مفهوم فمینیسم، تاریخچه و جریان های دفاع از حقوق زنان که بر مبانی چون اومانیسم و سکولاریسم استوار است و انواع گرایش های فمینیستی که همه آنها در ابعاد گوناگون آسیب شناسی، بررسی شده و همچنین به راهکارهای مربوط به هر گرایش پرداخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :