شنبه - 2018 آوريل 21 - 6 شعبان 1439 - 1 ارديبهشت 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192893
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 8:34
تعداد مشاهدات : 164

دجال در ادیان ابراهیمی

دراین تحقیق با عنوان دجال در ادیان ابراهیمی سعی شده واقعهی آخرالزمان را در سه دین یهودیت،مسیحیت و اسلام بررسی کرده از ظهور منجی در این دوران سخن به میان آورد؛این ظهور درتمام این ادیان ،همراه با خروج یک ضد منجی،در زمانهای مختلف صورت میپذیرد.از منظر دین یهود دجال یا همان آرمیلوس،قبل از ماشیح(منجی)میآید و جهان را برای یهودیان بسیار سخت و طاقتفرسا میکند؛اما ظهور ماشیح این وقایع را خاتمه میدهد و جهان را برای زندگی در اوج رفاه و آسایش یهودیان محیا میکند. در دین مسیحیت،دجال یا آنتی کریست در یکی از هزار سالههای زمانی ظهور میکند و در طول این مدت تمام اصول دین مسیح را،زیرپا گذاشته و حتی ادعای مسیح بودن میکند. در این دوران نجات و رهایی مخصوص کسانی است که تا آخرین مرحلهی سختی،اعتقاد خود را به مسیح به عنوان پسر خدا،از دست ندهد. در دین اسلام،با دو فرقه تشیع و تسنن روبرو هستیم. در این دو فرقه ظهور دجال وعده داده شده اما زمان خروج او متفاوت است. از دیدگاه اهل تسنن ،دجال از وقایع آخرالزمان و قیامت است که خروج کرده جهان را پر از ظلم و جور میکند؛او تا ادعای خدایی پیش رفته و همگان را به قبول این ادعا دعوت میکند.اما سرانجام توسط موعود و یا به دستور موعود توسط حضرت مسیح کشته میشود. در مقابل،دیدگاه تشیع وجود دارد که دجال را از وقایع قبل از ظهور و نه قیامت میداند. در این دیدگاه دجال همراه با افراد گمراه، تمام زمین را تحت سیطره خود در آورده و مومنان واقعی،نجات یافتگان این دوران هستند. سرانجام او توسط حضرت عصر ویا به دستور او کشته میشود و زمان عدالت و رهایی واقعی برای تمام اهل زمین فرا میرسد.
دراین تحقیق با عنوان دجال در ادیان ابراهیمی سعی شده واقعهی آخرالزمان را در سه دین یهودیت،مسیحیت و اسلام بررسی کرده از ظهور منجی در این دوران سخن به میان آورد؛این ظهور درتمام این ادیان ،همراه با خروج یک ضد منجی،در زمانهای مختلف صورت میپذیرد.از منظر دین یهود دجال یا همان آرمیلوس،قبل از ماشیح(منجی)میآید و جهان را برای یهودیان بسیار سخت و طاقتفرسا  میکند؛اما ظهور ماشیح این وقایع را خاتمه میدهد و جهان را برای زندگی در اوج رفاه و آسایش یهودیان محیا میکند.
در دین مسیحیت،دجال یا آنتی کریست در یکی از هزار سالههای زمانی ظهور میکند و در طول این مدت تمام اصول دین مسیح را،زیرپا گذاشته و حتی ادعای مسیح بودن میکند.
در این دوران نجات و رهایی مخصوص کسانی است که تا آخرین مرحله ی سختی،اعتقاد خود را به مسیح به عنوان پسر خدا،از دست ندهد.
در دین اسلام،با دو فرقه تشیع و تسنن روبرو هستیم. در این دو فرقه ظهور دجال وعده داده شده اما زمان خروج او متفاوت است.
از دیدگاه اهل تسنن ،دجال از وقایع آخرالزمان و قیامت است که خروج کرده جهان را پر از ظلم و جور میکند؛او تا ادعای خدایی پیش رفته و همگان را به قبول این ادعا دعوت میکند.اما سرانجام توسط موعود و یا به دستور موعود توسط حضرت مسیح کشته میشود.
در مقابل،دیدگاه تشیع وجود دارد که دجال را از وقایع قبل از ظهور و نه قیامت میداند. در این دیدگاه دجال همراه با افراد گمراه، تمام زمین را تحت سیطره خود در آورده و مومنان واقعی،نجات یافتگان این دوران هستند. سرانجام او توسط حضرت عصر ویا به دستور او کشته میشود و زمان عدالت و رهایی واقعی برای تمام اهل زمین فرا میرسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :