دوشنبه - 2018 فوريه 19 - 4 جمادي الثاني 1439 - 30 بهمن 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192869
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1388 13:41
تعداد مشاهدات : 91

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

نقش انسان کامل در سعادت انسانها

انسان موجودي است با قابليت ها و استعدادهاي مختلف، كه مي توان او را به طور كامل و با روش خاصي كه در اسلام معرفي مي نمايد، شناخت. انسان كامل، موجودي است كه در پرتو بندگي خداوند به كمال يا همان سعادت حقيقي خود رسيده، چنين انساني آينه تمام نماي حق گرديده است. انسان والا يا همان انسان كامل، در حقيقت خليفه الهي در روي زمين است، او نقش بسزائي در رسيدن ساير انسان ها به سعادتشان دارد، علاوه بر اين او مي تواند در هستي به اذن خداوند تصرف نمايد. كه به چنين اختياري توسط او ولايت مي گويند. در اين رساله هريك از موضوعات فوق در غالب يك فصل جداگانه بررسي مي گردد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نقش انسان کامل در سعادت انسانها

 

 

 1388

 

 کبری زندیه

 

 خانم معصومه ذبیحی

 

خانم شهر بانو محلاتی

 

انسان، انسان كامل، تكامل، سعادت

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

انسان موجودي است با قابليت ها و استعدادهاي مختلف، كه مي توان او را به طور كامل و با روش خاصي كه در اسلام معرفي مي نمايد، شناخت.

انسان كامل، موجودي است كه در پرتو بندگي خداوند به كمال يا همان سعادت حقيقي خود رسيده، چنين انساني آينه تمام نماي حق گرديده است.

انسان والا يا همان انسان كامل، در حقيقت خليفه الهي در روي زمين است، او نقش بسزائي در رسيدن ساير انسان ها به سعادتشان دارد، علاوه بر اين او مي تواند در هستي به اذن خداوند تصرف نمايد. كه به چنين اختياري توسط او ولايت مي گويند. در اين رساله هريك از موضوعات فوق در غالب يك فصل جداگانه بررسي مي گردد.

بعد از كليات كه در آن به شيوه تحقيق و پيشينه موضوع و ديگر موارد اشاره مي گردد، در فصل اول، به مبحث شناخت شناسي انسان، در فصل دوم به مسئله وجود انسان كامل و شناخت صفات و خصوصيات ايشان و در فصول بعدي به ترتيب به مسئله كمال و سعادت و نقش انسان كامل در سعادت انسان ها اشاره مي نمايد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :