چهارشنبه - 2018 مارس 21 - 5 رجب 1439 - 1 فروردين 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 189951
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 19:25
تعداد مشاهدات : 380

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

زندگی به سبک بابا رجب

این تکلیف امروز ماست که با بیان و ترویج شرح حال و زندگی دشوار اما مقاوم مردان بزرگی همچون جانباز شهید محمدزاده ، به معر فی ذخائر و امانتداران واقعی انقلاب و نظام بپردازیم و دیگران را از توهم ذخیره بودن برای نظام خارج نماییم .


بابا رجب مردی که قریب به 3دهه از طریق نی تغذیه جسمی شد ولی هیچگاه دنبال مواهب دنیا نرفت.

او امانتدار امانت بزرگ الهی بود یعنی نعمت مبارک جانبازی واز جنس امانتدارانی نبود که حقوق نجومی و وام های نجومی دریافت کرده و بواسطه این نوع امانتداری در مسیر توسعه کشور به مقام مبارک ذخیره نظام و کشور نائل شده اند.

فرزندان بابا رجب سرپناه نداشتند ولی هیچگاه از آنچه پیرامون آن ها در این فضای سخت می گذشت گلایه نکردند، آن ها از این مسیر نه دنبال مناصب رفتند و نه جویای مقاصد و نه پیگیر مقام و امتیاز.

خانواده بابا رجب با افتخار حدود 3 دهه ازاین هدیه ارزشمند الهی پاسداری و در انجام امور مختلف این ذخیره واقعی انقلاب و نظام مراقبت نموده و رو سفید و عزتمند با عزیز خود وداع کردند.

این جانباز عزیز دراین همه سال فقط دو آرزو داشت یکی زیارت مقام معظم رهبری که الحمدلله از این برکت برخوردار و به این توفیق نائل گردید و دیگری تهیه سر پناهی جهت خانواده اش که این موضوع همچنان معطل مانده است.

این جانباز و امثال ایشان امانتداران بزرگ انقلاب و از ذخائر مبارک نظام هستن ورسالت امروز همه ما این است که این نام ها فراموش نشوند، هرچند که در معرفی ایشان در طول حیات مبارکش کوتاهی گردید.

او هشت سال در دوران دفاع مقدس با شایستگی از اعتقاد و ارزش های نظام و انقلاب دفاع کرد و زخم های زیادی را تحمل کرد.

آثار گازهای مخرب شیمیایی را در وجود خود مشاهده کرد اما هیچگاه ناله نکرد. هیچگاه گلایه نکرد، هیچگاه مدعی نشد، هیچگاه طلبکار نظام و انقلاب نشد، هیچگاه برای خود سهم از نظام و انقلاب و دفاع مقدس قائل نشد.

او مردانه ایستاد واز اعتقادات خود دفاع کرد ولی آنانی که او را در این سال ها دیدند و وقتی نگذاشتند، آنانی که اورا دیدند و اهمیتی ندادند، آنانی که از حال و روز بی مسکنی خانواده او مطلع بودند و سراغش نرفتند، فردای قیامت در عرصه محشر چه پاسخی به پروردگار خود خواهند داد.

حاج رجب رفت حاج رجب های زنده مشابه ایشان را دریابیم.

این تکلیف امروز ماست اگر در مسیر معرفی ذخائر و امانتداران واقعی انقلاب و نظام دچار اشتباه نشویم.

خانواده ی جانباز شهید حاج رجب محمدزاده، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند و مورد تفقّد ایشان قرار گرفتند.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تجلیل از مقام رفیع و رشک برانگیز شهید محمدزاده خاطرنشان کردند: در طول این سال ها هر لحظه و ساعتی که این شهید عزیز درد و رنج ناشی از جانبازی را تحمل کرد، نزد خداوند متعال محفوظ و برخوردار از اجر و حسنه است و در نهایت نیز با فوز شهادت، تفضلات بی حدوحصر الهی شامل حال آن شهید بزرگوار شد.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تجلیل از روحیه ی بالا و فداکاری و صبر خانواده ی شهید محمدزاده به خصوص همسر شهید، افزودند: شما خانواده های شهدا مظهر انقلاب اسلامی هستید و ما با دیدن شما عزیزان، روحیه ی مضاعف می گیریم.
ایشان همچنین بر لزوم بیان و ترویج شرح حال و زندگی دشوار اما مقاوم مردان بزرگی همچون جانباز شهید محمدزاده تأکید کردند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :