يکشنبه - 2020 اکتبر 25 - 9 ربيع الاول 1442 - 4 آبان 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270173
تاریخ انتشار : 23 تیر 1399 9:45
تعداد بازدید : 116

سلسله نشست های بصیرتی

اشتباه محاسباتی زمینه ساز نفوذ جریانی دشمن در میان مردم و مسئولان است

🔸نخستین نشست بصیرتی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی، وزیر اسبق اطلاعات، ویژه مدیران، معاونین و اساتید حوزه های علمیه خواهران استان تهران، امروز در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران برگزار شد.

🔸حجت الاسلام و المسلمین مصلحی در این نشست گفت: دشمن با ایجاد ترفندهای نفوذ جریانی، به دنبال ایجاد اشتباه محاسباتی در کشور است.

🔸حجت الاسلام و المسلمین مصلحی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی نسبت به انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن خصوصا استکبار و صهیونیست ها، طراحی سنگین مقابله با انقلاب اسلامی و شیعه را در دستور کار خود قرار داده اند، اما به گفته حضرت امام خمینی(ره) این قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران و غلبه حق بر باطل است.

🔸وی تصریح کرد: چهارده میلیون مقاله از اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه های آمریکا وجود دارد که بیان کرده اند، آمریکا از لحاظ اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی در حال فروپاشی و سقوط است. و این مطلبی است که حضرت آقا نیز با یک پشتوانه قوی علمی مکرر آن را بیان کرده اند.

 🔸تولیت مدرسه علمیه نورالاصفیاء (علیه السلام) در ادامه با بیان نقش انقلاب اسلامی در از بین بردن استکبار جهانی گفت: امام خمینی(ره) تمدن اسلامی را بیدار کرد و استکبار را به وحشت انداخت. در بیش از ۷۰ درصد از  مقالات به این مطلب اشاره شده است که انقلاب اسلامی زمینه این فروپاشی را فراهم کرده است.

🔸وی افزود: لذا دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی تلاش می کند و در این زمینه هزینه های هنگفت جانی و مالی هم پرداخت کرده است، اما انقلاب اسلامی با قدرت هر چه تمام، مسیر خود را ادامه داده و هم اکنون نیز ادامه می دهد.

🔸وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه  افراد در عکس العمل ها باید به گونه ای عمل کنند که در پازل دشمن بازی نکنند اظهار داشت: ما در هر کاری که انجام می دهیم باید فایده و هزینه های آن را مدنظر داشته باشیم، و حضرت آقا خیلی حکیمانه در این زمینه، قضایا و امور را مدیریت می کنند.

🔸وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب یکی از همین اقدامات حکیمانه رهبر انقلاب است که نابود کننده یک توطئه بزرگ از سوی آمریکا بود. در حقیقت بیانیه گام دوم بیانگر شجاعت، ذکاوت، تیزهوشی و مدیریت بی نظیر رهبر انقلاب بود که همه طرح های دشمنان را نابود کرد.

🔸حجت الاسلام و المسلمین مصلحی افزود: آمریکایی ها طراحی کرده بودند که در چهل سالگی انقلاب، انقلاب باید متوقف شود، اما حضرت آقا بیانیه گام دوم را مطرح می کنند و به جهان می گویند، که ما در این چهل سال گام اول را برداشته ایم و از این به بعد وارد گام دوم شده ایم. لذا تمام اتاق فکر دشمن گفتند این بیانیه نقشه ما را نقش بر آب کرد.

🔸رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با بیان نقشه دشمن مبنی بر نفوذ در کشور گفت: دشمن در این چهل سال به این جمع بندی رسیده که با نفوذ می تواند کارهای خود را پیش ببرد لذا روی این قضیه سرمایه گذاری سنگین کرده است .

🔸وی با اشاره به انواع نفوذ اظهار داشت: نفوذ تقسیم بندی دارد که قابل توجه و تامل است، ما در کشور نفوذ موردی و نفوذ جریانی داریم.

🔸تولیت مدرسه علمیه نورالاصفیاء (علیه السلام) با بیان نفوذ موردی تصریح کرد: نفوذ موردی زمانی است که دشمن روی یک فرد سرمایه گذاری می کند و او را جاسوس می کند، که حالا این فرد به ترور شخصی یا شخصیتی افراد و یا به اقدامات دیگری دست زند. مثل اینکه افراد جاسوس را در کنار شخصیت می گذارند تا شخصیت از اثربخشی که باید داشته باشد خارج شود.

🔸حجت الاسلام و المسلمین مصلحی با اشاره به پیچیده بودن نفوذ جریانی گفت: اما نفوذ جریانی، خیلی پیچیده است و شخصیت ها را از حیز انتفاع می اندازد، کاری می کنند که شخصیتها در جایی که باید موضع گیری داشته باشند سکوت می کنند و این را در چند سال اخیر به خوبی مشاهده کردیم.

🔸وی ضمن بیان راه های دشمن در شکل گیری اشتباه محاسباتی برای ایجاد نفوذ جریانی گفت: یکی از کارهای دشمن در این زمینه تهدید است، تا افراد در تصمیماتی که می خواهند بگیرند دچار اشتباه شوند و دشمن به هدف خود برسد.

🔸حجت الاسلام و المسلمین مصلحی دومین راه نفوذ جریانی دشمن را وعده دروغ دادن بر شمرد و اظهار داشت: از دیگر اقدامات دشمن وعده دروغ دادن هست تا بدین وسیله مسئولان و مردم دچار اشتباه محاسباتی شوند همچنانکه این اشتباه محاسباتی در برجام با وعده دروغ از سوی آمریکا رخ داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :