يکشنبه - 2020 سپتامبر 20 - 3 صفر 1442 - 30 شهريور 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266465
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1398 0:0
تعداد بازدید : 118

مدرسه علمیه ی حضرت خدیجه سلام الله علیها

مراسم چهلم شهادت سردار دل ها و سیدالشهدای مقاومت و جناب سردار ابومهدی المهندس و یاوران شهیدشان

به مناسبت چهلم شهادت سردار دل ها و سیدالشهدای مقاومت و جناب سردار ابومهدی المهندس و یاوران شهیدشان مجلس با شکوهی در مدرسه علمیه ی حضرت خدیجه سلام الله علیها برگزار شد.

بسم رب الشهدا و الصدیقین


"با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوه الهی کار او و راه متوقف وابسته نخواهد شد."

 بخشی از پیام مقام رهبری به مناسبت شهادت سردار دل ها

 

 

"برادران و خواهران، پدران و مادران، عزیزان من؛ جمهوری اسلامی، امروز سربلندترین دوره خود را طی می کند."                                                                                          

بخشی از وصیت نامه شهید سلیمانیبه مناسبت چهلم شهادت سردار دل ها و سیدالشهدای مقاومت و جناب سردار ابومهدی المهندس و یاوران شهیدشان مجلس با شکوهی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه ی حضرت خدیجه سلام الله علیها برگزار شد.

معاونت فرهنگی مدرسه گفت: در این مراسم که با همکاری کم سابقه ی خود طلاب برگزار شد ابتدا یکی از قاریان مدرسه به تلاوت آیات کلام الله مجید پرداخت. سپس با پخش کلیپی از سخنان سردار سلیمانی، راجع به حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و شعرخوانی مجریان در رثای عظمت و جوانمردی این سردار شهید و یارانش نوبت به سخنرانی رسید.

سخنران این مجلس معنوی و روحانی سرکار خانم یوسف زاده موسس حوزه علمیه دره الصدف و استاد با سابقه اخلاق و تهذیب حوزه ها بود. ایشان نیز چون در آستانه میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها قرار داشتیم، صحبت از جایگاه عظیم حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها را بستر سخنان خود قرار دادن و سیر اراده ی الهی از ازل تا پیامبر خدا و از زمان ایشان تا انقلاب اسلامی و سپس اقتدار این انقلاب الهی تا امروز را مورد بررسی و طرح قرار دادند. سپس داشته های وجودی سردار سلیمانی را برگرفته از سفره بی نظیر حضرت زهرا سلام الله علیها در عالم دانستند و ایشان را سرمست نوشیدنی های مطرح شده از شراب زنجبیل و کافور و ... ( مطرح شده در سوره ی مبارکه هل اتی ) دانستند.

در پایان نیز طلاب را به رجوع به دو نمونه ی حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه و تعاریف بی بدیل حضرت از جناب مالک اشتر و محمد بن ابی بکر تشویق نمودند و سردار سلیمانی را دارای صفات ذکر شده در آن دو نامه ی حضرت دانستند.

در پایان نیز مجلس با مداحی و روضه ی حضرت ابا عبدالله علیه السلام و اشعاری در سوگ شهادت سردار و یارانش به اتمام رسید.

سپس پذیرایی طلاب از سفره ی اطعامی که بسیاری از طلاب در تهیه و پخت و آماده کردنش شرکت داشتند انجام شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :