دوشنبه - 2020 آوريل 06 - 13 شعبان 1441 - 18 فروردين 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265895
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1398 0:0
تعداد بازدید : 51

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر در جمع طلاب انقلابی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

برگزاری مراسم گرامیداشت دهه فجر در تاریخ شانزدهم بهمن ماه از ساعت 10 الی 11 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و سخنرانی خانم شربتدار در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

خبرگزاری مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری مراسم گرامیداشت دهه فجر در تاریخ شانزدهم بهمن ماه از ساعت 10 الی 11 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و سخنرانی خانم شربتدار خبر داد.

شربتدار در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کردند: امام خامنه ای در فرازهای پایانی این بیانیه خطاب به دانشجویان فرمودند که جوانان عزیز بصیرت داشته باشید و مبنایی فکر کنید، چرا که خداوند می فرمایند: «ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون»، عبادت بر مبنای معرفت و شناخت است و این نیاز به داشتن بصیرت و تحلیل است.

وی در ادامه سخنان خود با توجه به ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در زمینه شناخت و معرفت و مسئله بصیرت دینی خاطر نشان کردند: شهادت حضرت فقط برای تثبیت ولایت امیرالمومنین علیه السلام نیست بلکه برای بصیرت و پیاده کردن حکومت الله است، در واقع هدف از خلقت پیاده شدن حکومت الله توسط انسان های کامل است.

شربتدار همچنین افزودند: که قبل از انقلاب اسلامی، دو انقلاب فرانسه و کمونیستی در جهان اتفاق افتاده بود که یا قصد و هدف آنها اقتصادی یا حاکمیتی غیر از الله بوده است ولی با انقلاب اسلامی، حکومت الله برای اولین بار پس از قرنها در جهان ایجاد می شد.

در هر دوره­ای از زمان امام خمینی (ره) تا الان با وسایل مختلفی خواستند این نظام حاکمیت الله و انقلاب اسلامی را از بین ببرند، مثلا در ابتدای انقلاب اسلامی با جنگ نظامی و تحریم و الان با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و با ابتذال کشیدن زنان کار خودشان را ادامه دادند.

شربتدار استاد تاریخ سیاسی و کلام  مدرسه علمیه در ادامه تصریح کردند: طبق فرمایشات امام خامنه ای باید به سمت 1. دشمن شناسی 2. شناسایی نحوه برخوردهای دشمن 3. راه مقابله با نقشه دشمن، برویم؛ چرا که نقشه دشمن تردید افکنی و گرفتن تهاجم افراد در سیاست است و باید مبنای فکری انقلاب را بشناسیم و وحدت ملی خود را محفوظ بداریم.

ایشان همچنین در پایان خاطر نشان کردند: البته با بصیرت دینی، جهت گیری مردم باید به سمت تکریم انقلاب، شهادت، شهید و خانواده آنان باشد، دشمنی دشمن تمام نمی­شود و خود را باید قوی کنید و شرط تحقق حکومت دینی حفظ غیرت دینی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :