يکشنبه - 2020 سپتامبر 20 - 3 صفر 1442 - 30 شهريور 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264334
تاریخ انتشار : 30 آذر 1398 13:26
تعداد بازدید : 204

برگزاری جلسه نهم دوره تفسیر قرآن کریم

نهمین دوره تفسیر قرآن کریم برگزار شد

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها آخرین جلسه دوره آموزشی تفسیر قرآن کریم(ترم اول) روز شنبه 30 آذر از ساعت 12- 11 با سخنرانی استاد گرانقدر سرکار خانم جواهری و با حضور اساتید گرامی و طلاب عزیز برگزارشد.

استاد جواهری در تفسیر آیه 51 سوره توبه بیان داشت آیه در مورد صحبت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) با منافقان است که چند استفاده از این آیه برده می شود: 1.بالاترین درجه توحید حرکت در مدار قانون الهی و سپردن سرنوشت به دست خدای حکیم است.2. شرط ایمان توکل بر خدا است. 3.ما مأمور تکلیف هستیم نه ضامن نتیجه 4. جهاد می کنیم ولی مقدرات به دست خداوند است.

در آیه 52 سوره توبه اینگونه بیان می شود که : باید دیدگاه خودمان را برای دوست و دشمن تبیین کنیم. لذا می فرماید: هوالمحسنین یعنی چه شهادت چه پیروزی هر دو حسن است و مومن به هدف و نتیجه کار خود یقین دارد.

استاد جواهری در تفسیر آیه 53 گفت: از فاسقین عملی پذیرفته نمی شود و شرط قبولی اعمال تقوا و پاکدلی است و مسائل اجتماعی، عبادی و اخلاقی با هم پیوند دارند. خداوند متعال در آیه 54 سوره توبه می فرماید: علت نپذیرفتن اعمال منافقان این است که : با کفر ،کسالت، کراهت اعمال خیر پذیرفته نیست.

خانم جواهری در پایان و آیه 55 سوره توبه اشاره کرد : چه بسیار نعمت هایی که در باطن نقمت است و باید به عاقبت امور توجه کنید نه به جلوه های آن و بدانیم جان منافقان ارزش گرفتن ندارد ، خود خارج می شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :