چهارشنبه - 2020 ژولاي 08 - 18 ذيقعده 1441 - 18 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264268
تاریخ انتشار : 29 آذر 1398 11:0
تعداد بازدید : 158

مدرسه علمیه الزهرا س واوان

قرآن و مهارت کنترل ورودی ها و فیلترینگ آزار دهنده ها از ذهن

حیا و پاکدامنی از منظر قرآن و علم پزشکی (در رفتار و گفتار)

    حوزه علمیه الزهرا س واوان روز پنجشنبه 28 آذر 1398 میزبان  دکتر امین محمدپور (از شاگردان پروفسور سمیعی، روانپزشک و حافظ قرآن) بود. در این محفل قرآنی که با هدف بیان سبک زندگی قرآنی و نگاه علمی به مفاهیم بلند قرآنی برگزار شد، اساتید، طلاب،خواهران بسیجی و دیگر بانوان شهرک واوان حضور داشتند.

   در این جلسه دکتر محمد پور با اشاره به علم بیولوژی در کنار علم مغز و اعصاب و صحبت های متخصصان بیولوژی، عمر مفید انسان را حداقل ۵۰۰ سال عنوان کرد و گفت: علت کاهش عمر و مرگ و میر زودهنگام عدم توانایی در کنترل ورودی ها و فیلترینگ است. این مطلب حتی در گوشه گوشه قرآن نیز بیان شده بطوری که در سوره انعام خداوند به پیامبر می آموزد که بدی ها و آزار دهنده ها را از ذهنت بیرون کن. (فیلترینگ(

  ایشان با بیان صفت بخشندگی و بزرگی خداوند ادامه داد: اشتباه ما در زندگی این است که مسائل آزار دهنده را از ذهنمان بیرون نمی کنیم. از صفات خداوند بزرگی و بخشندگی اش می باشد. در زندگی روزمره نباید اجازه دهیم سختی ها آزارمان دهند. خداوند در قرآن می فرماید اگر مسائل کوچک آزارمان دهند این نشان دهنده این است که ما انسان کوچکی هستیم.

  وی افزود: دلایل عمر طولانی مردم در گذشته: غذا و تغذیه بود. امروز بسیاری از بیماری ها با (غذا درمانی)درمان میشود. مثلا ریشه اصلی سر درد و میگرن غذاست و برای درمان آن طبع را باید تغییر داد. مردم در زمان قدیم هم غذای سبک میخوردند و هم روان آرامی داشتند.

  دکتر محمدپور شادی را توصیه دین برای داشتن زندگی سالم و داشتن برنامه و هدف را مقدمه آن عنوان کرد و گفت: طبق سخنان قران و ائمه شادی موجب طولانی شدن عمر می شود. شادی حالتی حقیقی و درونی است. انسان هایی که آرمان وآرزو ندارند مرده اند. انسانهای دپرس شاد نیستند چون هدف و برنامه ندارند و از روی عادت زندگی میکنند.

   وی همچنین با توجه به دو قانون فیزیک «کارما» و «دارما» اظهار داشت: قانون کارما می گوید اگر ستم کنی، ستم میبینی و این چرخه کاملا اثبات شده است و قانون دارما می گوید در اوج قدرت مشکل گشایی کن. حضرت موسی به خداوند عرضه داشت اگر جایمان عوض شود چگونه منو خوشحال می کنی؟؟؟ خداوند فرمود:گره از کار مردم باز می کنم.

  

 دوازده مهارت برای شاد زیستن

   وی سه عامل عدم موفقیت را ، «غضب»، «لجاجت» و «غرور» عنوان و در انتها 12 روش مهارت زندگی و خوشحال زیستن را بیان نمود: ۱)خوش بین باشید. ۲)دید وسیعی داشته باشیم. ۳)سپاسگذارباشیم.  ۴)از زندگی لذت ببریم. ۵)ازجسم خود مراقبت کنید ۶)برنامه های خود راتغییر دهید. ۷)بامردم در تماس باشید. ۸)خلاق باشید. ۹)برای خودهمدمی پیدا کنید. ۱۰)باکسی (در مورد مشکلات)صحبت نمایید.(مشورت با اهل فن باید باشد) ۱۱)تخیل کنید. ۱۲)بخشنده باشید.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :