جمعه - 2020 مي 29 - 7 شوال 1441 - 9 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262273
تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 14:8
تعداد بازدید : 84

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری اولین جلسه اخلاق عمومی حوزه های علمیه خواهران با حضور آیت الله صدیقی در کوثر

اولین جلسه کلاس اخلاق عملی با حضور استاد حضرت آیت الله العظمی صدیقی طی روز چهارشنبه 17 آبان ماه در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، اولین جلسه کلاس اخلاق عملی با حضور استاد حضرت آیت الله العظمی صدیقی طی روز چهارشنبه 17 آبان ماه در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

آیت الله صدیقی با اشاره به آیه یا ایها الذین علیکم انفسکم گفت: خداوند حکیم عالم را برای آدم ممدرسه خلق کرده است ، خداوندی که هفت آسمان را خلق کرده و در زمین هم مثل آن را خلق نموده مجموعه عالم افرینش برای این استک ه انسان عالم شود و متعلق علم هم دو چیز است که همه چیز در این دو است. که انسان بداند که خدا قدرتش بیکران است و قدرت او لایزال است و علم لایتناهی خدا است. و انسان باید به این دو مسأله برسد و خودش را در احاطۀ این دو چیز بداند.

آیت الله صدیقی اظهار داشت:  مرگ آیت خدا و هدایتی برای انسان ها است، حفظ تقوا و تهذیب نفس است که می تواند ما را از تکثرها، جهنم نفس و افزون طلبی نجات دهد، در همه کارها باید حواس مان جمع باشد تا مبادا جهنمی شویم، آدم حتی با یک حرف می تواند جهنمی بشود. زیرا سقوط لحظه ای است.

در ادامه ایشان با اشاره به این مطلب که توجه و عدم غفلت در زندگانی سبب نورانیت قلب می گردد. آن چنان که زوار امام حسین (ع)چهره ایشان نور ساطع می گردد و در قیامت زوار امام حسین علیه السلام رو سفید خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :