جمعه - 2020 مي 29 - 7 شوال 1441 - 9 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259609
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1398 12:10
تعداد بازدید : 180

حوزه علميه كوثريه

جشن دهه کرامت

جشن دهه کرامت

سركار خانم رياضي از برگزاري جشن دهه کرامت با سخنرانی جناب آقای علي نيا و خانم آزادي  در مجموعه غدیر باحضور جمعی از بانوان محله برگزار شد.

 

آقای علي نيا در ابتدا با تبریک دهه کرامت و ولادت با سرسعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دخترو ولادت امام رضا علیه السلام   به بیان کرامات و معجزاتی از این ذوات مقدسه پرداخت .

وي  گفت : این عزیزان از خانواده کرم اند ووسعتشان بی کران وهرچه طلب کنید می دهند .

وی باتوجه به اینکه در سال 1389 در کشور ایران به جهت اهمیت به قشر زنان جامعه ، روز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها را روز دختر نامگذاری کردند گفت: الان قریب به 9سال است  این اتفاق افتاد و در هیچ کشورو ایالتی روزی به عنوان روز دختر نداشتند اما در سال 2012 تقریبا 6یا 7 سال پیش سازمان ملل متحد یک روز رو به عنوان روز جنس مونث عنوان کرد به جهت اینکه به جنس مونث بها داده نمی شد .

وی با مطرح کردن  چند شبهات متعدد در مورد زنان و پاسخگویی به شبهات  گفت :

اگر اسلام به زن اهمیت داده چرا دیه زن نصف مرد است؟ جواب : این به سود زن است زیرا اگر مرد فوت شود دیه اش به زن و بچه اش می رسد  میرسد

 یا چرا ارث زن نصف مرد است جواب : اگر زن را نسبت به جایگاهش نسبت به مرد ببینیم یک چهارم و با اولاد یک هشتم بنابراین سهم الارث او متفاوت است .

وی در ادامه به ذکر احادیثی در مورد اینکه اسلام برای دخترارزش و اهمیت خاصی قائل است افزود : از حضرت رسول صلوات علیه نقل شده که ایشان فرمودند : کسیکه دارای فرزند دختر باشد و به او نیکی کند از گزند آتش در امان خواهد بود

 یا در روایت دیگر : کسیکه دارای دختر باشد و این فرزند دختر برای او از 1000 حج و1000جهاد فی سبیل الله و 1000شتر قربانی کند و 1000میهمانی برای او بهتر است .

یادر مورد هدیه دادن میفرماید : اول به دختران هديه بدهید و هدیه اش بهتر از پسر باشد 

بعد از ایراد سخنرانی توسط آقای علي نيا ، سرکارخانم آزادی روانشناس و مشاوره در مسائل تربیتی به ایراد سخنرانی پرداخت .   

ايشان با بيان نكات برجسته و ممتازي از زندگي حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: حضرت معصومه سلام الله علیها به عنوان يك دخترالگو قرار گرفت زيرا از پدرش تمام علم دين و معرفت را كامل فرا گرفت .

با توضيح ولايت مداري گفت: يعني هر قدمي كه ولي بزرگ مان برميدارد ما دقيقا پايمان را جاي پاي او بگذاريم ( نه يك قدم پيش نه يك قدم پس )

يكي از فضايلي كه درمورد حضرت زهرا داريم اين است كه پيامبر به ايشان فرمودند فداها ابوها يعني پدر فدايت باد .

اين مطلب درجه و ارزش دختر را مي خواهد بيان كند كه پيامبر نظر ويژه اي به آن داشته اند چنين روايتي در مورد حضرت معصومه نيز وجود دارد زمانيكه مراجعين به حضور امام موسي كاظم مي رسيدند وايشان حضور نداشتند مي فرمودند سوالات را از اهل خانه بپرسيد ( منظور از اهل خانه حضرت معصومه سلام الله عليها است)

كه در روايات وارد شده ايشان به طور كامل به سوالات پاسخ مي دادند و مراجعين خوشحال و با رضايت كامل از درب خانه امام باز مي گشتند كه حتي امام موسي كاظم نيز پاسخ ها ميشنيدند بسيار مسرور مي شدند و مي فرمودند فداها ابوها

وي درادامه گفت : وظيفه اصلي دختر به عه ده مادر است. دختر ناودان رحمت است اگر مادر وظيفه اش را به خوبي انجام دهد ميتواند ذات دختر را كه رحمت است به فعليت برساند. و اگر بد عمل كند بجاي رحمت بلا ميشود. به عبارت ديگر دختر مجرا و مظهر الهي است اگر مادر تلاش كند در اينجا است: "الجنه تحت الاقدام الامهات" بهشت زير پاي آن مادري است كه براي دختر بكار مي برد و اين دختر وظيفه اش تربيت نسل بشر است.

لذا مادران عزيز وظيفه دارند از دوران طفوليت دختران خود را با حجاب و عفاف آشنا كرده تا انها در زمان بلوغ اين وظيفه شرعي را بخوبي انجام دهند.

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :