سه شنبه - 2020 ژانوِيه 21 - 26 جمادي الاول 1441 - 1 بهمن 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259063
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1398 19:16
تعداد بازدید : 111

مدرسه علمیه الزهرا س واوان

برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام در حوزه علمیه الزهرا س واوان

در دوران ظهور مانند دوران امام حسین ع چهره حق و باطل آمیخته شده و هر زمانه یزید خود را دارد که باید شناخت.

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام در حوزه علمیه الزهرا س برگزار شد.

مراسم عزاداری دهه اول محرم هر روز از ساعت ۱۰:۳۰ برگزار میشود مراسم روز تاسوعا و عاشورا از ساعت ۹:۳۰ برگزار خواهد شد.

در مراسم امروز خانم رحیمی سخنان خود را در سه محور بیان نمودند: ۱ . اهمیت برپایی مجالس عزاداری ۲. انتظار و پیوند آن با عاشورا ۳. هدف از قیام امام حسین ع (عدم جدایی دین از سیاست)

رحیمی با توجه به توصیه اهل بیت مبنی بر پاسداشت نام ایشان گفت: امام صادق (ع) می فرمایند که در ناراحتي ما شیعیان را اندوهگين مي سازد و شادماني ما آنان را شادمان مي سازد. این نکته قابل ذکر است که تعادل باید شادی و عزاداری اهل بیت رعایت گردد ما نباید عزاداری ها را پر رنگ تر از شادی ها برگزار کنیم. مهم ترین جشن ما شیعیان جشن غدیر است که باید باشکوه اجرا شود و نباید بدلیل نزدیکی با ایام محرم این جشن مهم شیعه به حاشیه رفته کمرنگ شود. از سوی دیگر در پاسخ به کسانی که عزاداری و گریه را عامل افسردگی و ... می دادند باید گفت حضور در محافل عزاداری اهل بیت و گریه بر مصائب اهل بیت نه تنها عامل افسردگی نیست بلکه سبب تخلیه افکار منفی و آرامش است و این مساله به تجربه بعد از مراسم اهل بیت دیده میشود.

وی با اشاره به محور دوم سخنان خود قیام حضرت را در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: در دوران ظهور مانند دوران امام حسین ع چهره حق و باطل آمیخته شده و هر زمانه یزید خود را دارد که باید شناخت.

این طلبه مبلغ در ارتباط با محور سوم بحث خویش بیان کرد: اگر امام حسین ع با یزید بیعت می کرد گویی به منزله زیر سوال بردن حقانیت دین اسلام بود و باعث می شد باطل بر حق پیروز شود و بنابراین امام حسین ع با یزید بیعت نکرد تا حقانیت اسلام با خون پاک برترین بندگانش حفظ شود.

وی در ادامه بالا بردن بینش و داشتن شور و شعور حسینی را لازمه محور سوم دانست و فرمود: مساله ای امروزی که باید مورد توجه مسلمانان قرار بگیرد و متاسفانه به شدت از سوی جوامعی که ادعای حقوق بشر را دارند در سکوت خبری قرار گرفته شده است و در رسانه ها بیان نمیشود مساله اسف بار و شهادت مسلمانان کشمیر است .

رحیمی در انتها توجه به فرامین مقام معظم رهبری و توجه به مسائل پیش روی جامعه جهانی و بویژه مسلمانان و نیز موضع گیری بصیرانه را وظیفه همه دانست و اشاره داشت این همان بیداری مسلمانان است و حضور دین در عرصه های مختلف بویژه عرضه سیاست که دشمن از آن بیم دارد.

در ادامه و پس از سخنرانی سرکار خانم رحیمی قرائت زیارت عاشورا و ذکر مصیبت با حضور طلبه گرامی خانم حسینی انجام شد .

 

                                                                    


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :