يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256177
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1398 0:0
تعداد بازدید : 90

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

نقاط قوت انقلاب، در «ما می توانیم» است

برگزاری جلسه دون نشست تخصصی «تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب» با حضور آقای دکتر یاسری، مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری.

خبرگزاری مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری جلسه دوم نشست تخصصی تحلیل و بررسی «بیانیه گام دوم انقلاب» در روز دوشنبه از ساعت 10 الی 30/11 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و سخنرانی آقای دکتر یاسری خبر داد.

یاسری، مدیر اندیشکده سیاسی مطالعات راهبردی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در تشریح و تبیین اصول و قواعد تحلیل بیانیه گفت: از جمله اصولی که در تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب باید آن را مدنظر قرار داد، واقع نگر بودن است نه واقعیت­پنداری؛ یعنی این­که برای تحلیل کردن محتوایی ابتدا باید واقع­نگر بود؛ از این­رو باید نقاط قوت واقعی را به درستی بشناسیم.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال ما باید نقاط قوت کشور خود را بشناسیم و بدانیم که غربگرایی ما عامل ذلت ماست؛ از جمله نقاط قوت: ایران (جامعه اسلامی) زور                   نمی­پذیرد.

یاسری، رئیس مرکز تربیت مدرس بینش مطهر با اظهار این­که یکی دیگر از نکات مهمی که باید در تحلیل بیانیه رعایت شود، این است که ما باید نقاط قوت و ضعف را در کنار یکدیگر ببینیم و اولویت­بندی کنیم و نقطه ضعف­ها را بررسی کنیم؛ خاطر نشان کرد: (گفتن نقاط قوت­ها) ما در این انقلاب خیلی به پیشرفت رسیدیم، از این­رو باید نقاط قوت را بیان کنیم و بدانیم که ریشه قوت­ها ما می­توانیم است، یعنی استقلال؛ زیرا انقلاب اسلامی کشور سرمایه­داری نیست، ما باید از غرب دوری کنیم و همچنین فکر غرب­گرا نداشته باشیم.

در پایان نیز تأکید داشتند که: گفتن نعمت­ها به مردم خود باعث خودباوری می­شود و تقویت اراده را نتیجه می­دهد؛ خودباوری باید داشته باشیم؛ داشتن اراده خیلی مهم است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :