يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 255249
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1398 9:42
تعداد بازدید : 46

مركز تخصصي امام حسن مجتبي (ع)

برگزاري جشن میلاد امام زمان (عج)

وجود حوادث سخت گاه در زندگی انسان ها ـ از پیامبران بزرگ خدا گرفته تا افراد عادی ـ ضرورت است؛ ضرورت امتحان و آزمایش و شکوفا شدن استعدادهای نهفته و سرانجام تکامل وجود انسان می باشد

بسمه تعالی

میلاد امام زمان (عج)

به مناسبت جشن میلاد امام زمان (عج) مراسم جشنی با حضور خانم مصطفوی( استاد حوزه) در مورخ (31/1/98) در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) برگزار گردید.

به گزارش واحد فرهنگی:

در این مراسم پس از قرائت قرآن و اجرای متن ادبی و نماهنگ  خانم مصطفوی بیان داشتند که(یکی از سنت‌های الهی که در قرآن کریم بر آن تأکید بسیار شده، امتحان و آزمایش است. قرآن از این سنت گاه به «ابتلا» تعبیر نموده و در مواردی با عنوان «امتحان» از آن یاد کرده است. آزمایش، از اهداف خلقت شمرده شده است الَّذی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاةَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً وَ هُوَ الْعَزیزُ الْغَفُور«آن کس که مرگ و حیات  را آفرید تا شما را بیازماید که کدام یک از شما بهتر عمل می‌کنید و او شکست ناپذیر و بخشنده است».استاد حوزه در ادامه فرمودند:وجود حوادث سخت گاه در زندگی انسان‌ها ـ از پیامبران بزرگ خدا گرفته تا افراد عادی ـ ضرورت است؛ ضرورت امتحان و آزمایش و شکوفا شدن استعدادهای نهفته و سرانجام تکامل وجود انسان می باشد .

خانم مصطفوی ابراز کرد: صبر بر بلاها نشان دهنده این است که ثبات قدمهای ما در آخر الزما ن ببیشتر باشد،بلاهایی همچون گرسنگی، سیل، زلزله،جنگ و همسر.... ، کسانی که توان تحمّل سختی ها و مشکلات را دارند، برخود، مسلّط هستند و از تعادل، خارج نمی شوند. اینان هنگام بروز یک مشکل، به خوبی می اندیشند و به موقع و به اندازه، اقدام می کنند و از تحرّکات زیان آور و ایستایی های زیان بار، پرهیز می کنند. اینان، هر چند ناراحت می شوند و مزّه درد و رنج را می چشند؛ اما به زانو در نمی آیند.همچنین افراد صبور کسانی اند که علاوه بر توانمندی در تحمّل این سختی ها، از مهارت های لازم برای گذر از بحران نیز برخوردارند. صبر فقط به معنای درون ریزی غم ها و اندوه ها نیست؛ صبر، به معنای محبوس کردن دردها در سینه و سد کردن راه بروز آنها نیست. بلکه صبر یعنی مقاومت در برابر ضربه های حوادث (بخصوص ضربه های اوّلیه) و مهارت در کاهش و به حداقل رساندن فشارهای روانی حاصل از آنها، به منظور یافتن راه مقابله صحیح و منطقی با آنها می باشد.

در پایان مراسم با پذیرایی و اقامه نماز جماعت خاتمه یافت.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :