يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 255242
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1398 21:13
تعداد بازدید : 56

مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام)

احیا نیمه شعبان، احیا قلب ها

معصومه سادات صادقی: احیا نیمه شعبان باید قلب ها را احیا نماید

مراسم احیا شب نیمه شعبان در مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام) گیشا برگزار شد.

معصومه سادات صادقی سخنران ویژه این مراسم ، ضمن تبریک ولادت حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) گفت: احیا شب نیمه شعبان، باید احیائی باشد که در پرتو آن قلب ها احیا شود.

استاد عالی حوزه با اشاره به فرازی از زیارت جامعه کبیره و ارتباط آن با زمان غیبت اظهارداشت:‌ در زیارت جامعه کبیره می خوانیم  مُؤمِنٌ بِإيابِكُم ، مُصَدِّقٌ بِرَجْعَتِكُمْ ، مُنْتَظِر لأمْرِكُم ، مُرْتَقِبٌ لِدَولَتِكُم که مرتبط با رجعت و بحث انتظار است.

وی با اشاره به مرتقب و منتظر بودن افزود: این دو کلمه هم خانواده هستند اما باهم تفاوت دارند،‌ مرتقب انتظارهمراه با مراقبت است که انسان منتظر باید این ظهور را درون خود ایجاد نماید.

صادقی در ادامه با تاکید بر مرتقب بودن انسان منتظر گفت: براساس روایات، انسان منتظر ویژگی های زیادی دارد از جمله؛منتظر بودن، ورع و اجتناب از گناه و محاسن اخلاق، که در این صورت می توان به چنین فردی منتظر گفت.

این استاد حوزه بیان کرد: انتظار یک نوع دیدن است،‌ پس باید مراقب امور متعددی از جمله گفتار، ‌رفتار، سکنات و در یک کلام مراقب سبک زندگیمان  باشیم. 

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام) اظهارداشت: اگر کسی منتظر حادثه بزرگ باشد، حادثه های کوچک او را ملتهب و مضطرب نمی کند. فرج و انتظار، حادثه بزرگ زندگی ماست.

وی افزود: حادثه های زیادی در زندگی انسان ها اتفاق می افتد که ما بخاطر آنها ملتهب و مضطرب می شویم و این با منتظر بودن سازگاری ندارد.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: دوران غیبت را دوران غفلت خودمان از حادثه عظیمی که می خواهد اتفاق بیفتد نکنیم و احیای ما در این شب،‌بیداری چشم نباشد بلکه بیداری قلب باشد که منتظر واقعی باشیم تا مشمول رحمت الهی واقع شویم. 

 

لازم به ذکر است این مراسم که از ساعت 23 شروع شد تا 3 بامداد ادامه یافت و با مدیحه سرایی و مناجات خوانی مداحان اهل بیت (علیهم السلام) همراه بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :