يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 255121
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1398 10:45
تعداد بازدید : 104

برگزاری جلسه چهاردهم دوره تفسیر قرآن کریم در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

چهاردهمین جلسه دوره آموزشی تفسیر قرآن کریم برگزار شد

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، چهاردهمین جلسه دوره آموزشی تفسیر قرآن کریم روز شنبه 24 فروردین از ساعت ۱۱ الی ۱۲با سخنرانی استاد گرانقدر سرکار خانم جواهری و حضور مدیریت محترم سرکار خانم دیانتی، اساتید گرامی، مبلغین و طلاب عزیز برگزار شد.

استاد در تفسیر آیه 7 سوره مبارک فرمود:در اینجا سوالی مطرح می شود و آن این است که: آیا عهد بستن در کنار خانه خدا باید مراعات شود ویا هر کجا که عهدی بسته می شود؟ در پاسخ باید گفت که هر عهدی که بسته می شود چه در خانه خدا، چه در مجاور و یا حتی دورتر از خانه خدا باید به آن عهد پایبند بود.

در ادامه آیه در مورد با تقوایان سخن گفته که اگر کسی وفای به عهد داشته باشد یعنی فردی با تقواست و اگر کسی عهد خود را بشکند با تقوا نمی باشد.

آیه 9 سوره مبارکه توبه مقدمه ای برای آیه بعدی است درباره فاسقین.

در آیه بعدی اشاره به این دارد که مشرکان در مورد هیچ مومنی عهد بسته شده را رعایت نمی کنند و در دین اسلام پیمان شکنی یک نوع تجاوز به حساب می آید.

در آیه 11 منظور از توبه این است که به سوی ایمان و خدا بر گردند.

اما به دو شرط برپا داشتن نماز و دادن زکات: 1. نماز یکی از بارز ترین مظاهر عبودیت است. 2.از قوی ترین ارکان ها نیز پرداخت زکات است.

استاد در ادامه فرمودند که اگر کسی مسلمان است ولی نماز نمی خواند و زکات را پرداخت نمی کند طبق این آیه برادر دینی ما نیست.

بنابراین شرط ورود به دایره اخوت دینی نماز و زکات است و اساس حب و بغض یک مسلمان مکتب او است.



نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :