جمعه - 2019 آگوست 23 - 22 ذيحجه 1440 - 1 شهريور 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 254308
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1397 13:19
تعداد بازدید : 154

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

برگزاری کلاسهای دارالقرآن الزهرا سلام الله علیها-ری

خبرگزاري مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري از برگزاري كلاس­هاي قرآني در دارالقرآن الزهرا سلام الله عليها در بهمن و اسفند، با هدف ترويج و آشنايي بيشتر با علوم قرآني در رشته­هاي مختلف حفظ، تدبر، قرائت، تجويد، مداحي، صوت و لحن، تفسير و... خبر داد.


خبرگزاري مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري 

خانم ميرنظامي معاون فرهنگي مدرسه علميه الزهرا )سلام الله عليها(ري با اشاره به برگزاري كلاس صوت و لحن با تدريس استاد يعقوبي­فر، با هدف یادگیری تلاوت قرآن با دستگاه­ها و مقامات قرآن بر اساس كتاب  «هنر تلاوت، استاد شاه ميوه»، بیان کرد:  همچنین از آنجايي كه علم تجوید یکی از علوم ارزشمند حوزه­ علوم قرآنی است که رعایت ضوابط و قواعد آن، قاریان و حافظان را در صحیح خواندن آن یاری می­دهد؛ از اين رو دارالقرآن اقدام به برگزاري كلاس تجويد توسط استاد برجسته و ممتاز حسينعلي شريف نمود.

وی افزود: برگزاري كلاس تجويد قرآن كريم با حضور استاد حسينعلي شريف طي 17 جلسه آموزشي و تدريس دو كتاب  «نسیم انس الوان 1و2» «کلیات تجوید قرآن کریم به روایت حفص از قرائت عاصم"» توسط نویسنده­ کتاب «استادحسینعلی شریف» با حضور 20 نفر از قرآن پژوهان تدریس گرديد.

ميرنظامي هدف از برگزاری کلاس های قرآنی را ترويج و آشنايي بيشتر با علوم قرآني در رشته­هاي مختلف حفظ، تدبر، قرائت، تجويد، مداحي، صوت و لحن و تفسير دانست و تصریح کرد: تدریس، روش تدریس و آشنایی افراد کلاس با مباحث تجویدی و روش حل اشکال، در حدّ تربیت مربی مي­باشد كه در آن مباحث مختلفي همچون ادغام کبیر و صغیر (متماثلین، متجانسین،متقاربین)؛ کلیات و استثناءات ادغام ها در اصل اصول و فروع قرائی به روایت حفص از قرائت عاصم کوفی تدريس شد.

در ادامه معاون فرهنگی مدرسه علمیه از برگزاری دوره «طرح مترجمی زبان قرآن» با مربیگری خانم درویش خبر داد و گفت: طرح مترجمی زبان قرآن برای آموزش لغات قرآن طرحی را به نام ((مترجمی زبان قرآن)) در نظر گرفته شده است که در سه سطح مقدماتی، متوسطه و عالی تدریس می­شود و دانش پژوه می­تواند پس از گذراندن این سه دوره به حدی کلمه شناس و جمله شناس شود که بتواند هر آیه ای از قرآن مجید را معنی و تجزیه و ترکیب نماید.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :