يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253140
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1397 14:22
تعداد بازدید : 154

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

ضعف ایمان باعث بروز مشکلات می شود

خانم امیدی استاد حوزه تمام مشکلات را از ضعف ایمان دانست و عنوان کرد: کار را فقط برای خدا انجام دهید و از خدا توقع پاداش داشته باشید

خبرگزاری مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری مراسم سوگواری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در تاریخ سه شنبه 16 بهمن ماه از ساعت 30/9 الی 10 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و خانم امیدی خبر داد.

خانم امیدی در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به خطبه فدکیه اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا (س) پس از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در اوج غم و ناراحتی بودند ولی در همین موقع، مانند پیامبر رفتار می کردند.

وی افزود: حضرت فاطمه سلام الله علیها در مسجد طی خطبه ای که ایراد کردند، پس از شهادت به وحدانیت خدا به  رسالت پیامبر  شهادت می دهند، و چنین بیان می فرمایند: «پدرم مبعوث شد تا شما را از شرک پاک گرداند؛ وقتی می گوید شما را از شرک پاک کرد منظور شرک این نیست که به دو خدا اعتقاد داشته باشید؛ شرک یعنی غیر خدا را مؤثر بدانی در عالم، ایمان به وحدانیت یعنی «لا مؤثر الا الله»؛ بدانید  وقتی این اعتقاد را داشته باشید که هیچ مؤثری در عالم نیست، دیگر انسان مؤمن نباید افسرده شود، اهل کینه توزی و... شود؛ و وقتی بدانید که همه کارها به دست خداست خیلی از مشکلات حل می شود.

استاد حوزه در ادامه با تأکید بر این که تمام مشکلات ما از ضعف ایمان است خاطر نشان کرد: در کارها باید اخلاص داشته باشید، کار را فقط برای خدا انجام دهید و از خدا توقع پاداش داشته باشید نه از بنده او.

درپایان به روایتی از حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره کرد که حضرت می فرمایند: «خدا برای شما ایمان را واجب کرد تا شما را از شرک نجات دهد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :