يکشنبه - 2019 ژوئن 16 - 13 شوال 1440 - 26 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 252190
تاریخ انتشار : 19 دی 1397 12:58
تعداد بازدید : 106

حوزه علمیه باقرالعلوم (ع)

برجام داخلی یعنی برنامه مشترک دولت و ملت

درآستانه دهه بصیرت امام جمعه و موسس محترم حوزه علمیه حضرت باقرالعلوم (علیه السلام)حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای جوکار،مورخه1397/10/08،جهت بصیرت افزایی برای طلاب سخنرانی کردند.


ایشان ضمن عرض تسلیت درگذشت آیت اللّه شاهرودی،رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و جان باختن تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد،در خصوص حماسه نهم دی ماه بیان داشت:این ایام،ایام حساس و تاریخ سازی برای انقلاب اسلامی است.

در سال88،دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی از بیرون نقشه ها را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن این نظام شکوهمند توسط عوامل و کارگزاران داخلی شان طراحی کردند،به بهانه تقلب در انتخابات که البته سالهای قبل برنامه ریزی و اتاق فکرشان را تشکیل داده بودند و حتی قبل از انتخابات جرقه تقلب در انتخابات را زده بودند.معلوم می شود یک طرح از پیش برنامه ریزی شده،منسجم و هماهنگ بین دشمنان انقلاب اسلامی و کشورهای مختلفی که در8سال جنگ تحمیلی با ایران دشمنی کردند وجود دارد.اینها در سال88 برای براندازی نظام جمع شدند. در8سال جنگ تحمیلی موفق نشده بودند،8ماه درسال88آشوب،ناآرامی را در تهران و شهرهای مختلف کشور بوجود آوردند.اما باز هم به فضل پروردگار موفق نشدند.چون پشتوانه این انقلاب اسلامی خدای متعال است،پشتوانه این انقلاب اسلامی،حضرت بقیه اللّه(عج)است.صاحب این انقلاب و این سرزمین،حضرت ثامن الحجج(ع)است.دست عنایت فاطمه زهرا(س)و عصاره ایشان،حضرت فاطمه معصومه(س) که این انقلاب مولود مبارک اوست و نتیجه حضور با برکت او در این سرزمین است.اینها یکطرف و آن نفس پاک امام راحل(ره) و اخلاص شهدایی که جانشان را برای این انقلاب داده اند از یکطرف،بصیرت ،آگاهی و وحدت مردم از اقوام و افکار مختلف همانند وحدت دفاع مقدس.

ایشان در ادامه افزودند:این فتنه سال88هم لطف خدا بود که یک وحدت جدید بوجود بیاید و از همه اینها مهمتر ،نقش هدایتگری و روشنگری و بصیرت افزایی مقام رهبری است که با محوریت ایشان و فصل الخطاب فرمایشات و اتمام حجت ایشان،مردم به صحنه آمدند و حماسه ی تاریخی نهم دی را رقم زدند.

این حماسه قابل مقایسه با هیچکدام از وقایع گذشته انقلاب اسلامی نیست جز با خود انقلاب اسلامی و 22بهمن و پیروزی انقلاب.

ایشان گفتند:انقلاب اسلامی در 22بهمن پیروز شد و 9 دی هم پیروزی مجدد این انقلاب و بیعت دوباره ملت با آرمان های انقلاب بود.اما دشمن دست بردار نیست.مقام معظم رهبری(حفظه اللّه) در خصوص فتنه جدید و ایجاد نارسایی و فشار اقتصادی بر مردم در سال98هشدار دادند.

اگر مسئولان واقعاً دنبال خدمت باشند باید به فکر برجام داخلی باشند.برجام داخلی یعنی برنامه جامع مشترک بین دولت و ملت.

برنامه دشمن این است که پیشرفت ما را متوقف کند و ما را به توافق نامه ها مانند برجام،FATF،CFT و ... مشغول کنند و پیشرفت را به تاخیر ، بیندازند.

دشمن امروز نمی تواند انقلاب اسلامی را از کار بیندازد،اما در حال تلاش برای جلوگیری از پیشرفت آن است؛با ایجاد اختلاف بین دولت و ملت،مایوس کردن مردم،اختلاف میان اقوام مختلف و مشغول سازی مسئولین کشور با طرحها و توافق نامه های خود.

اینها برنامه دشمن است که مردم باید آنرا بشناسند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :