يکشنبه - 2019 ژوئن 16 - 13 شوال 1440 - 26 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 251976
تاریخ انتشار : 15 دی 1397 14:1
تعداد بازدید : 160

حوزه علمیه نجمه خاتون (سلام الله علیها)

برگزاری مسابقه سیر مطالعاتی آثار علامه عسگری با محوریت 3 جلد کتاب اصول عقاید

دعا های 17 - 18 صحیفه سجادیه از زبان حضرت سجاد(ع) برای شناخت شیطان و مبارزه با نقشه شیطان راه گشا است و شیطان در مقابل توحید، شرک را ترویج می دهد و در مقابل کتاب ها ، کتاب ها را تحریف می کند.

بسمه تعالی

معاونت فرهنگی حوزه علمیه نجمه خاتون(س) خبر دادند :

حوزه علمیه نجمه خاتون(س) اقدام به برگزاری مسابقه سیر مطالعاتی آثار علامه عسگری با محوریت 3 جلد کتاب اصول عقاید نموده است. لازم به ذکر است این مسابقه دومین مرحله از سیر مطالعاتی در سال گذشته به لطف الهی در مرحله اول 3 کتاب از مجموعه آثار علامه شامل سقیفه، اخرین نماز پیامبرو اثبات ولایت علی بن ابی طالب منابع آزمون بودند.

در راستای تحقق این مهم ، جلسه ای به مناسبت هفته بصیرت  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آقای نصیری برگزار گردید .

که ایشان شخصیت علامه عسگری و آثار ایشان را تبیین نمودند برخی از بیانات جناب آقای نصیری چنین بود:

مهمترین ویژگی این بزرگان مبارزه با القائات شیطان است که عملکرد شیطان یکی القاء شهوات است که مربوط به عقل عملی می باشد. ودیگری القاء شبهات امت که مربوط به عقل نظری می باشد.

سپس ادامه دادند که دعا های 17 - 18 صحیفه سجادیه از زبان حضرت سجاد(ع) برای شناخت شیطان و مبارزه با نقشه شیطان راه گشا است و شیطان در مقابل توحید، شرک را ترویج می دهد و در مقابل کتاب ها ، کتاب ها را تحریف می کند.

در مقابل علمای ربانی از اشیاء و رسل الگوهای دیگری را مدنظر قرار می دهد. و باعث انحراف اعتقادی جوانان شده و باعث فراموشی احکام دینی مردم بالاخص جوانان می شود. ایشان در زمینه معرفی علامه عسگری فرمودند که علامه نظر کرده حضرت صدیقه(س) بودند حتی به زیارت حضرت مشرف شدند و درسنین قبل از بلوغ شفا یافتند . سید مرتضی در سامرا و در خانواده ای که تماما عالم بودند متولد شدند. و مدتی در سبزوار زندگی کردند وسپس مقیم ساوه شدند.

جناب آقای جوادی آملی درباره ایشان می فرمایند: علامه عسگری مظهر چند نام بزرگ الهی است .

آثار علامه عسگری در سه رشته علوم کلام قرآنی، اعتقادی، تاریخی می باشد.

درباره علوم اعتقادی، کتاب سیر عقائد اسلامی از آثار ایشان که این کتاب، مقدمه کتاب نقشه ائمه اطهار در احیاء دین می باشد که جواب به شبهات است. حجت الاسلام والمسلمین آقای نصیری فرمودند: علامه تنها کسی است که توانست بین الله و اسماء الحسنی ارتباط ایجاد کرد.ایشان با برهان فطرت و نظم، یکتا پرستی را به اثبات می رساند و در بحث نظام هدایتی به معرفی انسان و جن می پردازد.

ایشان در پاسخ به این سوال که قانون گذاری باید غیر الهی یا الهی باشد با استناد به آثار علامه عسکری بیان داشتند که درست این است که قانون گذاری الهی باشد. تا اثر گذارگردد حتی در خانواده نیز هم باید قانون گذاری الهی باشد. و جوانان باید به بصیرت برسند تا از انحطاط و پاشیدگی خانواده و جامعه جلوگیری شود.

در پایان ثبت نام برای آزمون و تهیه و توزیع کتاب صورت گرفت.

امید که مرضی رضای الهی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :