يکشنبه - 2019 ژوئن 16 - 13 شوال 1440 - 26 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 251879
تاریخ انتشار : 11 دی 1397 13:47
تعداد بازدید : 106

برگزاری هشتمین جلسه شیعه شناسی

هشتمین جلسه شیعه شناسی در ادامه مباحث اقدامات حضرت زهرا (سلام الله علیها) بر علیه خلفا در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها برگزار شد

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، هشتمین جلسه دوره آموزشی شیعه شناسی روز سه شنبه 4 دی از ساعت 11 الی 12 با حضور استاد گرانقدر سرکارخانم کاشفی و با شرکت اساتید و طلاب و مبلغین گرامی برگزار شد.

استاد در ادامه مباحث قبل در خصوص اقدامات حضرت زهرا سلام الله علیها مقابل جنگ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جاری در امت اسلام پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به توضیح مورد سوم یعنی ایراد خطبه فدکیه پرداختند :

حضرت زهرا با پوشش کامل وارد مسجد شدند و پس از کشیدن آهی که گویای سختی شرایط ایشان بود ابتدا نصب خود را معرفی نموده و با 25 آیه از قرآن کریم ، جعلی بودن حدیث « نحن معاشر الانبیاء لانورث و ماترکناه صدقه » ما چیزی را به ارث نمی گذاریم و آن چه از ما بماند صدقه است ( راوی : خلیفه اول)، را اثبات نمودند.

شرایط توسط خلفای اول و دوم طوری طراحی شده بود که اگر حضرت زهرا سلام الله علیها سکوت می کردند دال بر امضا و تایید انحراف جریان خلافت و سقیفه بود و اگر ایشان اعتراض می نمودند دال بر دنیاپرستی و مال دوستی ایشان می شد .

4. تحصن اعتراض آمیز حضرت فاطمه و حضرت علی علیه السلام به همراه یارانشان در منزل حضرت علی علیه السلام :

این تحصن خشم خلفا و متحدانشان را در برداشت که نتیجه ی تاسف بار آن تعرض به منزل حضرت علی علیه السلام، دستگیری حضرت امیر علیه السلام برای بیعت گرفتن اجبار ی با تهدید جانی ایشان وآسیب دیدن شدید دختر پیامبر در دفاع از حضرت علی علیه السلام اتفاق افتاد و این اقدام خلفا ،خلاف جریان غدیر خم و وصایای پیامبر اکرم در خصوص جانشینی حضرت علی علیه السلامبعد از ایشان بود.

5. آسیب شدید حضرت، منجر به بستری شدن ایشان در منزل گردید و به دنبال آن زنان مهاجر و انصار به عیادت ایشان می آمدند و حضرت با روشنگری در خصوص انحراف جریان خلافت و اعلان بیزاری ازهمسران عیادت کنندگان باعث برانگیختگی حس ملامت گری و پرسشگری در زنان مهاجر و انصار نسبت به اقدام شوهرانشان در خصوص همراهی جریان انحراف خلافت و بیعت با خلیفه اول می شدند.

6. خلفا برای جلوگیری از بیداری اجتماعی و سیاسی امت با این اقدامات حضرت، درخواست وقت ملاقات با حضرت زهرا علیها السلامرا داشتند. طی این ملاقاتی که با اکراه حضرت انجام شد ایشان دوباره به روشنگری وضعیت امت اسلامی پرداختند.

7. وصیت حضرت زهرا علیها السلام به کفن و دفن شبانه و مخفیانه ایشان.

با این اقدام حضرت ، خلفا دیگر نمی توانستند تشییع باشکوهی انجام دهند و خود را از این خطای بزرگ تاریخی و تعرض به دختر پیامبر اکرم و غصب حق او مبرا کنند. مخفی بودن مقبره حضرت زهرا علیها السلام دلیل دیگری بر اعلان تاریخی شرایط خفقان، سلب خلافت از حضرت علی علیه السلام و ظلم بزرگ خلفا در حق بشریت است و تا ظهور حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه شریف  ادامه خواهد داشت .نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :