يکشنبه - 2019 آگوست 18 - 17 ذيحجه 1440 - 27 مرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250598
تاریخ انتشار : 14 آذر 1397 13:31
تعداد بازدید : 163

برگزاری هفتمین جلسه شیعه شناسی در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

هفتمین جلسه شیعه شناسی با عنوان اقدامات حضرت زهرا (سلام الله علیها) بر علیه خلفا در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها برگزار شد


به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، هفتمین جلسه دوره آموزشی شیعه شناسی روز سه شنبه 13 آذر از ساعت ۱۱ الی ۱۲ با حضور استاد گرانقدر سرکار خانم کاشفی و با شرکت اساتید گرامی، مبلغین و طلاب عزیز برگزار شد .

استاد در ادامه مباحث گذشته گفت: یک نمونه از جنگ فرهنگی که انجام دادند در رابطه با بیعت کردن با خلیفه بوده و کسی که بیعت می کرد اجازه نداشت از بیعت خود بازگردد و از این مقوله به نفع خود استفاده می نمودند.

پس از این که جنگ سیاسی و اقتصادی و فرهنگی برعلیه آموزه های پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله و سلم) به راه انداختند باعث به خطر افتادن اسلام شد به همین لحاظ حضرت زهرا (سلام الله علیها) احساس نیاز کرده قیام نمودند که به شرح زیر می باشد:

1-  گفتگوی اختصاصی حضرت زهرا (سلام الله علیها) با ابوبکر که در رابطه با فدک بوده و او را متقاعد کردند ولی عمر مانع از بازگشت فدک به حضرت زهرا (سلام الله علیها) شد.

2-   گفتگوی شبانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) با مهاجرین و انصار. حضرت همراه با حضرت علی و حسنیین (علیهم السلام) شبها تک تک در خانه انصار و مهاجرین را می زدند و خاطرات گذشته و سخنان پیامبر (صلی الله وعلیه وآله وسلم) را به آنها یادآوری می کردند در ابتدا می پذیرفتند ولی بعد بخاطر ترس از حکومت و تغییر فضای فرهنگی جامعه بر سر بیعت خود با خلیفه می ماندند.

3-  حضرت زهرا (سلام الله علیها) تصمیم به ایراد خطبه علنی در مسجد نبی گرفتند. در مسجد خواص جامعه، خلیفه و تمام اقشار جامعه حضور داشتند و به عبارتی همه آمدند و حضرت زهرا (سلام الله علیها) کاری را که تا کنون انجام نداده بودند با رعایت تمام شرایط و شئونات انجام داده و خطبه فدکیه را ایراد نمودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :