جمعه - 2019 آوريل 19 - 14 شعبان 1440 - 30 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250562
تاریخ انتشار : 14 آذر 1397 10:35
تعداد بازدید : 86

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

کارگاه آموزش کلیات نقد فیلم

کارگاه آموزش کلیات نقد فیلم با حضور ده ها نفر از طلاب به همراه نقد و بررسی فیلم مومیایی محصول 2017 هالیوود برگزار گردید.

کارگاه آموزش کلیات نقد فیلم در موسسه آموزش عالی خواهران حضرت قاسم بن الحسن (ع) تهران برگزار گردید.

به کوشش معاونت فرهنگی کارگاه آموزش کلیات نقد فیلم با حضور ده ها نفر از طلاب به همراه نقد و بررسی فیلم مومیایی محصول 2017 هالیوود برگزار گردید.

 در این مراسم که در سالن فرهنگی موسسه آموزش عالی حضرت قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) برگزار گردید، آقای سعید مستغاثی کارشناس و منتقد سینمای هالیوود، به نقد و بررسی فیلم های هالیوود با موضوع  آخرالزمانی پرداخت و گفت : سینمای جهان آمریکا سینمای ایدئولوژیک است و از زمان قرون وسطی پایه ریزی شده است. منجی از نظر آنها حضرت مسیح نیست بلکه می تواند جنبه ی مادی داشته باشد؛ مثل ماشین ، زن، بچه ، رئیس جمهور آمریکا و...

وی افزود : فیلم های هالیوود که 70 درصد آنها فیلم های آخرالزمانی است، از یک سری فرمولها پیروی می کنند؛ به عنوان مثال در اینگونه فیلم ها دنیایی خراب و نابسامان به تصویر کشیده می شود وعامل این خرابی یک فرد آنتی کراس (بد و خرابکار) است که اکثرا این افراد شرقی و آسیایی هستند. در این وضعیت یک منجی  و یک برگزیده که اکثرا آمریکاییست در مقابل او می آید و دربرابر این خرابی ها و نابسامانی ها می ایستد.

کارشناس و منتقد سینمای هالیوود ادامه داد : دو قاعده ی اومانیسم (انسان گرایی) و سکولاریسم(جدایی دین از سیاست) در تمام فیلم های آخرالزمانی اصل می باشند و خدا در این نوع فیلم ها جایگاهی ندارد.

 مستغاثی در پایان با نقد و بررسی فیلم مومیایی محصول 2017 هالیوود گفت : مهمترین نکته بیان شده در این فیلم دیالوگ انتهایی فیلم است که بیان می دارد برای از بین بردن یک هیولا به یک هیولای دیگر نیاز است. آنها مسلمانان و شیعیان را هیولا می دانند و کسانی می توانند این هیولا را از بین ببرند که از جنس خودشان باشند. شکل گیری گروه داعش نیز از این دیدگاه سرچشمه می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :