جمعه - 2019 آوريل 19 - 14 شعبان 1440 - 30 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250510
تاریخ انتشار : 12 آذر 1397 13:21
تعداد بازدید : 84

جشن ولادت حضرت محمد مصطفی(صلی الله و علیه وآله) در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها جشنی به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی الله و علیه وآله)و ولادت حضرت امام صادق (علیه السلام) برگزار کرد

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، مراسم جشنی به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی الله و علیه وآله)و ولادت حضرت امام صادق (علیه السلام) با سخنرانی استاد حوزه سرکار خانم غفوری و حضور مدیریت محترم سرکارخانم دیانتی و اساتید و طلاب گرامی در تاریخ 5 آذر برگزار شد.

خانم غفوری ضمن عرض تبریک و تحنیت به مناسبت این ایام در پاسخ این پرسش که آیا دین کم رنگ می شود؟ گفت: این مطلب یک بحث جهانی است و دانشمندان معتقدند قرن 17میلادی جنگ میان علم و دین بوده و بخاطر پیشرفت علوم  احساس بی نیازی به دین می کردند و در قرن 18 ایستادگی و ثبات در عقاید قرن قبل و در قرن 19 بازگشت مردم به دین و در قرن 20 توجه و ثبات در دین و در قرن 21 جهان متعلق به دین داران می شود و انشاءالله متصل به ظهور آقا امام زمان (عجل الله و تعالی فرجه الشریف) می باشد.

ایشان افزود: در سوره انبیاء بعثت همه پیامبران به ترتیب بیان شده دقت در این آیات ما را متوجه این می کند که ، در تمام جوامع دین را سحر و حجت الهی را ساحر می گفتند و این مطلب نیز در جوامع کنونی قابل مشاهده است.

چرا به دین سحر و به پیامبران ساحر می گفتند؟ در سحر کاری بود که عامه مردم نمی توانستند انجام دهند و پیامبران هم کارهایی می کردند که ما به آن معجزه می گوییم (در قرآن به نام آیه و آیات آمده) شباهتشان در این که هر دو امر خارق العاده ای است و هر کسی توانایی انجام آنرا ندارد. ساحرها معمولاًَ دنبال سودجویی و منفعت طلبی هستند در حالیکه حجت الهی درخواست اجر و مزد نمی کند و هدایت شده اند و می خواهند هدایت کنند. آنهایی که سحر انجام می دهند از غفلت و جهل مردم استفاده می کنند ولی انبیاء علم به جامعه می دهند و افرادی هستند که کسی توانایی همانند شدن آنها را ندارند در حالیکه ساحران همه فریبکارند.

اهل کتاب با ولادت پیامبر اکرم (صلی الله و علیه وآله ) به دلیل این که از نسل حضرت اسماعیل (علیه السلام )  است و مطابق آنچه که آنها می خواستند نیست با ایشان به مخالفت برخاسته و اعراض کردند.

ایشان در ادامه بیان داشت عواملی که باعث اعراض و عدم اجابت رسول خدا شد عبارتند از:

1-   حسادت : انسان با حسد دیندار نشده و باعث رویگردانی از دین می شود( آیه 109 سوره بقره).

2-   منافع مادی: با دین خدا معامله کرده و دین را می فروختند.

3-   پیروی از هوای نفس: انسان دارای چهار قوه غضب، شهوت، وهم، عقل می باشد. غضب، شهوت و وهم در حد اعتدال خوب و مفید است و اگر این سه قوا به صورت معتدل تحت لوای عقل باشد هدایت و عکس این هوای نفس می شود.


اگر می خواهیم پیرو واقعی پیامبر اکرم(صلی الله و علیه وآله) باشیم باید از موارد که ذکر شد دوری کرده و به سوی پیامبری که رسول، نبی، شاهد، بشیر، مهرورز (حتی با دشمنان) ، شجاع، صبور، آگاه و عالم  و گفتار و رفتارش همه تصدیق بطور کلی نور مطلق رو آوریم.

در ادامه مراسم مداح اهل بیت (علیهم السلام ) سرکار خانم احمدی به مدیحه سرایی در مدح ختم رسل و مؤسس مذهب جعفری (علیهم السلام ) پرداخت.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :