جمعه - 2019 آوريل 19 - 14 شعبان 1440 - 30 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250199
تاریخ انتشار : 5 آذر 1397 15:35
تعداد بازدید : 175

مدرسه علمیه الزهرا س واوان

پنجمین جلسه کارگاه مهدویت با موضوع ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج در مدرسه علمیه الزهرا س واوان برگزار شد

پنجمین جلسه کارگاه مهدویت با موضوع ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج در تقارن با ایام ولادت باسعادت پیامبر اکرم ص و امام جعفر صادق ع روز دوشنبه 5 آذر 1397 در مدرسه علمیه الزهرا س واوان برگزار شد.

ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج

   پنجمین جلسه کارگاه مهدویت با موضوع ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج در تقارن با ایام ولادت باسعادت پیامبر اکرم ص و امام جعفر صادق ع روز دوشنبه 5 آذر 1397 در مدرسه علمیه الزهرا س واوان برگزار شد.

   به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا س واوان این کارگاه که روز دوشنبه 5 آذر 1397 برگزار شد خانم فرضی در ادامه مباحث مهدویت و با همزمان شدن جلسه با ایام ولادت باسعادت پیامبر اکرم ص و امام جعفر صادق ع مبحث «ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج» را مورد بحث و نظر قرار داد. از جمله ویژگی هایی که وی در این جلسه مطرح کرد می توان به این موارد اشاره کرد:  1. رحمت 2. اخلاق نیکو و با عظمت  3. نور خدایی  4. امنیت بخشی  5. دعوت کننده به سوی خداوند متعال  6. خاتمیت  7. عالم، محضر دو خاتم  8. برپا کننده عدل  9. اهداف و روش واحد.

  وی همچنین شاهد مثال های قرآنی و روایی برای هر کدام بیان نمود و گفت: یکی از ویژگی های مشترک این دو بزرگوار رحمت است خداوند متعال در قرآن کریم دربارة پیامبر اکرم(ص) می فرماید:  وَ ما اَرسَلناکَ الاّ رَحمَةً للعالَمینَ.(انبیاء/107) ما تو را جز مایه رحمت برای جهانیان نفرستادیم در حدیث قدسی در ارتباط با حضرت مهدی(عج) آمده است:... و أکمل ذلک بابنه م ح م د رحمة للعالمین علیه کمال موسی و بهاء عیسی و صبر ایوب و آن را با فرزندش م ح م د که مایه رحمت برای جهانیان و دارای کمال موسی و شکوه عیسی و صبر ایوب است ،کامل نمود همچنین در زیارت آل یاسین می گوییم: سلام بر تو ای پرچم برافراشته ... و رحمت گسترده الهی.

ویژگی های آخر الزمان و راه نجات از این فتنه ها در کلام امام جعفر صادق ع

   در ادامه خانم فرضی به حدیثی از امام صادق ع اشاره کردند که حضرت در پاسخ به یکی از شیعیان دلخور و سرخورده از عزت دشمن و ذلت ظاهری و زمان پایان پذیرفتن ظلم، با ذکر نشانه هایی او را متوجه ویژگی های آخر الزمان و نیز راه نجات از این فتنه ها می فرماید.

 

   مراسم همچنین با ذکر مدح پیامبر اکرم ص و امام جعفر صادق ع توسط دو تن از طلاب و برگزاری مسابقات ورزشی و اهدای جوایز مسابقات آشپزی(به مناسبت عید امامت حضرت مهدی عج) و سلوک شهدایی(در ایام ماه محرم و صفر و به منظور انس طلاب با شهدا) همراه بود.

سخنرانی تفصیلی استاد در دو مبحث ویژگی های مشترک پیامبر اکرم ص و حضرت مهدی عج ویژگی های آخر الزمان و نیز راه نجات از این فتنه ها در کلام امام جعفر صادق ع در ادامه خواهد آمد ...

ادامه دارد ...


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :