پنج شنبه - 2019 مي 23 - 19 رمضان 1440 - 2 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 247362
تاریخ انتشار : 16 مهر 1397 0:0
تعداد بازدید : 64

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

هدف گزاري در مددكاري از امور مهم است

برگزاری كلاس مددكاري در تاريخ يكشنبه پانزدهم مهرماه از ساعت 14 الي 16 در سالن اجتماعات با حضور 20 نفر از طلاب و دانش­آموختگان و حجت­الاسلام دوست محمدي با هدف تربيت مددكار و مبلغ در مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری كلاس مددكاري در تاريخ يكشنبه پانزدهم مهرماه از ساعت 14 الي 16 در سالن اجتماعات با حضور 20 نفر از طلاب و دانش­آموختگان و حجت­الاسلام دوست محمدي با هدف تربيت مددكار و مبلغ خبر داد.

دوست­محمدي در اين جلسه آموزشي ضمن بيان اين نكته كه هدف­گزاري در همه كارها، خصوصاً مددكاري بسيار مهم است،با طرح پرسش اظهار كردند: پس هدف­گزاري در مجموع تيم ما چه مي­شود؟ اگر هدف مشترك نداشته باشيد چه مي­شود؟

سپس ادامه دادند كه: هدف­گزاري مشترك در زندگي باعث مي­شود كه به هدف­هاي اصلي خودتان برسيد، بنابراين بايد ابتدا يك هدف مشترك داشته باشيد و آن نجات     انسان­هاست.

دوست­محمدي كارشناس و مشاور مسائل خانواده با بيان هدف مشترك تأكيد كردند: پس هدف اول و آخر در مددكاري، كمك به افراد است و اين افراد ديگر بدحجاب، زناكار و... نداريم؛ چرا كه هدف فقط كمك است كه از روش­هاي مختلف بايد استفاده كنيم تا به نتايج بهتر برسيم.

براي ارتباط برقرار كردن با افراد در جامعه مي­توان از سه راه: زباني، نوشتاري، تجسمي استفاده كرد.

شيوه زباني اين­گونه است كه بايد در سطح جامعه سؤال كنيد مثل ميدان ملت كجاست؟ چند دقيقه مي­شود تا آنجا رفت؟ پياده مي­شود رفت؟ و از اين پرسش­ها؛ وي با بيان اين امور خاطرنشان كرد: افرادي كه سؤالات جزئي­تر و ظريف­تر مي­كنند اين افراد جسارت ورود به فضاهاي پنهان افراد پيدا مي­كنند؛  پس سؤال كردن را از كجا شروع كنيم؟  مددكار بايد خودش ورود به افراد كند نه اين­كه ديگران خودشان شروع كنند به صحبت­كردن زيرا با مقدمه ايجادكردن با افراد، ارتباط با بچه­هاي ديگران شروع مي­شود.

در حين مكالمه بايد با سؤالاتي كه مي­پرسيد، فيش­برداري كنيد و جواب­هاي كليدي را يادداشت كنيد.

در پايان بحث نيز گفت: دسته­اي ديگر از افراد براي كمك به ديگران از راه­هاي نوشتاري  و برخي هم با تصويرسازي و هنرهاي تجسمي براي برقراري ارتباط و كمك كردن به ديگران استفاده مي­نمايند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :