دوشنبه - 2019 آوريل 22 - 17 شعبان 1440 - 2 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 238940
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 12:34
تعداد بازدید : 173

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

پاك كردن دل از بديها براي ورود به ماه ضيافت الهي

جلسه آخر نشست صميمانه با مدير در تاريخ سه­شنبه 25ارديبهشت ماه از ساعت 10 الي 11 در سالن اجتماعات مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري با حضور طلاب و خانم حسني برگزار گرديد.

خديجه ميرنظامي، معاون فرهنگي مدرسه علميه الزهرا(سلام الله عليها)-ري از برگزاري جلسه آخر نشست صميمانه با مدير در تاريخ سه­شنبه 25ارديبهشت ماه از ساعت 10 الي 11 در سالن اجتماعات با حضور كليه طلاب  خبر داد.

استاد حسني در اين  جلسه با اشاره به كتاب مفاتيح­الجنان گفت: يكي از كليدهاي راه­گشا نكاتي است كه مرحوم شيخ عباس قمي درآخر ماه شعبان يادآور شده است.

 ايشان بعد از يادآوري جمعه آخر ماه شعبان و معرفي ماه پيش رو، به نقل روايتي پرداختند و توضيحاتي را بيان نمودند.

حسني در ادامه براي خالص شدن براي خداوند متعال اموري را بيان كرد، از جمله اين امور  مي­توان به اين امر اشاره كرد كه: مراقب باش به گردنت ديني نباشد كه آن را ادا نكرده باشي.

وي در توضيح اين مسئله يادآور شد برطرف نمودن ديون مالي خيلي سخت نيست اما دل چركين، رفتاري كه دل به درد آورد و... به راحتي جبران نمي­گردد، لذا انسان بايد طوري رفتار كند كه نه اذيت كند و نه اذيت شود.

همچنين از امور ديگري كه بايد رعايت شود اينكه مگذار گناهي كه مي­كردي مگر آنكه آن گناه را ترك كني، با استغفار كردن مي­توان اين نكته را رعايت كرد اما بايد توجه داشت كه از خدا بايد ترسيد و مغرور نشد.

سپس اين مطلب را خاطر نشان كردند كه: ترس از خدا هم به اين معناست كه انسان همواره هر كاري كه مي­كند بداند باحول و قوه الهي انجام مي­دهد واز سويي ديگر بر خداوند متعال توكل نمايد و از حضرت حق در خواست كند لحظه­اي او را به خود وامگذارد.

درپايان استاد حسني با اشاره به مباحث مطرح شده درجلسات گذشته  طلاب را به مطالعه احوالات عرفاني و معرفتي بزرگان توصيه كرد و فرمود اين كار موجب رشد آنها خواهد شد.

ايشان دراين زمينه به احوالات بعضي از بزرگان و فرمايشات امامان معصوم (عليهم السلام) اشاره كردند و فرمودند اگرانسان دنبال راحتي باشد رشد ندارد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :