دوشنبه - 2020 آگوست 03 - 14 ذيحجه 1441 - 13 مرداد 1399
16839رکورد در مدت زمان 29.70ثانیه
عبارت مورد جستجو :
مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم دهه ولایت و امامت رابرگزار می کند
مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم شهادت امام باقر علیه السلام برگزار کرد
خطبه غدیر 8 مرداد 1399 11:41
مدرسه علمیه نورالزهرا(س) به مناسب فرارسیدن عید قربان وعدیر مسابقه خطبه غدیر را برگزار می نماید.
قطعنامه 598 7 مرداد 1399 12:30
دیپلماسی مقاومت و نرمش قهرمانانه در دفاع مقدس( قطعنامه 598) تاریخ : 25/4/99 چرا وضع به جایی رسید که امام (ره) مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و تن به دادن به آتش بس تحمیلی دادند؟ که امام خمینی (ره) از آن به سرکشیدن جام زهر تعبیر کردند چه افراد و جریان هایی در این ماجرا دخیل بوده که امام (ره) را مجبور به سرکشیدن جام زهر کردند؟ چه دستهای دیگر در کار بودند تا.. معرفی کتاب «راز قطعنامه» نویسنده: کامران مظفری کتاب راز قطعنامه جلد ۴۸ از مجموعه نیمه پنهان در باره چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی ٬یکی از چالش برانگیزترین کتابهاست جنگ ایران و عراق حادثه تاریخی٬ بزرگ و سرنوشت سازی بود که به تعبیر حضرت امام خمینی( ره) ثمرات ارزشمندی از جمله استحکام ریشه های انقلاب اسلامی و صدور آن به جهان را در پی داشت. بر همین اساس هشت سال دفاع مقدس ملت ایران نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ اسلام نیز موضوع مهمی به شمار میرود. این جنگ که در نهایت به ذلت رژیمهای فاسد و استعمارگر و فرو افتادن پرده از چهره تزویرشان انجامید٬ در تاریخ ۳۱ شهریور سال۵۹ با تجاوز رژیم عراق به مرزهای جمهوری اسلامی شروع و در روز ۲۹ مرداد سال ۶۷ پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران به پایان رسید. حال اگر بپذیریم که هر جنگی یک آغاز و سرانجام یک پایان دارد٬ تنها پرسشی که باقی می ماند نحوه پایان جنگ است.جنگ ایران و عراق مانند همه جنگها با یک بن بست سیاسی در روابط ایران و آمریکا آغاز شده بود و مانند همه جنگ ها سرانجام باید یا با روش سیاسی یا با پیروزی نظامی به پایان می رسید قطعنامه۵۹۸ در تیرماه ۶۶ یعنی زمانی که ایران به لحاظ نظامی بر عراق برتری داشت به تصویب رسید اما بین تصویب تا پذیرش یک سال وقفه افتاد٬ یعنی زمانی که برتری ایران به لحاظ نظامی و به دلیل کارشکنی و عدم حمایت برخی از مسئولین جبهه های نبرد رو به افول گذاشته بود.
مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم عزاداری امام باقرعلیه السلام را بصورت برخط برگزار می کند
به مناسبت سالروز شهادت دکتر بهشتی و یارانشان ، مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها در تارخ 7/4/99 عکسنوشته تهیه کرده و در گروه طلاب مدرسه قرار داد.
گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد تاریخ: 5/5/99 عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که توسط سازمان مجاهدین خلق طرح ریزی شد و میان جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق در اواخر جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ در گرفت ۰ فرماندهی نیروهای ایرانی در این عملیات بر عهده صیاد شیرازی و فرماندهی مجاهدین خلق در این ماجرا مسعود رجوی بود. پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ارتش ایران بر سازمان مجاهدین خلق پیروز شدند. تعداد زیادی در این نبرد کشته شدند زمان عملیات ۴ تا ۸ مرداد ۱۳۶۷ بود((۴ روز )) مکان عملیات : مرزهای غربی ایران نتیجه : پایان جنگ ایران و عراق و پیروز این جنگ ایران ،شکست مجاهدین خلق و انهدام ارتش آنها علت جنگ : سازمان ملل متحد برای پایان یافتن جنگ و ایجاد آتش بس به هر دو سمت درگیر فشار می آورد و از این رو صدام حسین برای اینکه از فرصت پیش آمده در پایان جنگ و قبل از آتش بس استفاده کند تصمیم می گیرد حمله مجددی را به خاک ایران طرح ریزی و اجرا کند. تغییرات سرزمینی : مناطق کوچکی در اطراف اروندرود و اطراف مرز تا سال ۱۳۶۹ و قبل از حمله عراق به کویت و قبول عهدنامه ۱۹۷۵ الجزایر توسط عراق در اشغال نیروهای عراقی بود در نهایت هیچگونه تفاوتی در قلمرو و مرزهای دو کشور نسبت به قبل از آغاز جنگ ایجاد نگردید . عملیات مرصاد پاتک نیروهای نظامی ایران در پاسخ به عملیات فروغ جاویدان است. سرانجام عملیات مرصاد در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷ با رمز ((یا علی )) و به منظور مقابله با نیروهای سازمان مجاهدین خلق در منطقه اسلام آباد غرب و کرند غرب در استان کرمانشاه آغاز شد نیروهای نظامی ایران ابتدا مسیر ستون های زرهی منافقین را سد کردند، بعد نیروهای هلی برد را در پشت سر مجاهدین پیاده کردند و آنگاه بالگردهای هوانیروز ارتش با سلاح های ضدتانک به ستون های زرهی مجاهدین یورش بردند هواپیماهای اف ۵ پایگاه ۴ شکاری نیروی هوایی پایگاه دزفول به فرماندهی حمید نجفی و علیرضا آیینی ، ستون زرهی مجاهدین را بمباران کردند . در انتها نیروی زمینی سپاه به باقیمانده نیروهای مجاهدین حمله کردند . برخی کارشناسان جنگ و فرماندهان نظامی در ایران ترور صیاد شیرازی فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش را به دلیل تدابیر ویژه در عملیات مرصاد و شکست سنگین مجاهدین خلق در این عملیات تفسیر می کنند.
خاطرات شهدا 5 مرداد 1399 11:0
بارگذاری روزانه خاطرات ووصیت نامه شهدا
خاطره ای شنیدنی از مادرشهید طهرانی مقدم دررابطه بافعالیتش درپشت جبهه های جنگ اززبان همسر شهید طهرانی مقدم
  • تعداد رکوردها : 16839