يکشنبه - 2018 سپتامبر 23 - 13 محرم 1440 - 1 مهر 1397

اضطراب و راه درمان آن

اضطراب حالتی است که شخص سکونت و آرامش خود را از دست می دهد و به تلاطم می افتد. این حالت عامل بسیاری از بیماری های جسمی و روحی است. نویسنده در این مطلب درباره عوامل و راه های درمان اضطراب سخن گفته است...

جلسه اولیاء و مربیان

به یاری خداوند متعال، اولین جلسه آموزشی، فرهنگی سال تحصیلی 96-97 در مدرسه علمیه انسیه الحوراء برگزار گردید.

مدیریت زمان و افزایش تمرکز

چهار گام برای مدیریت وقت و زمان همراه با راهکارهایی برای افزایش تمرکز و حافظه

نمازجماعت های بی ریای حوزه

جسم و ذهن من.... خسته از تمام روزمرگی هاست که صدای اذان طنین گوش نوازی رابه رخ میکشد

برگزاری جلسه فرهنگی- پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش

برگزاری جلسه فرهنگی- پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش

خرید اجناس ایرانی

ما به سهم خودمان نیاز های طلاب را با اجناس ایرانی در فروشگاه حوزه با اجناس ایرانی تامین می کنیم.

ورزشهای مورد علاقه رهبر انقلاب

با خورشید انقلاب(خاطراتی از رهبر معظم انقلاب)...

برگزاری کارگاه آشانایی با منابع و فیش برداری

برگزاری کارگاه پژوهشی آشنایی با منابع و فیش برداری در مدرسه

نشانه های حماقت (12 و 13)

ویژگی های فرد احمق از دیدگاه امیرالمونین(ع).

امنیت در جامعه مهدوی

انسانها همیشه به دنبال یک زندگی آرام هستند و امنیت و آسایش یکی از ارکان زندگی سالم و انسانی است، اما دنیا طلبی و خود خواهی بشر این آرامش را از او سلب کرده است، خداوند در قرآن کریم می فرماید «إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا فَلا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُون» كسانى كه گفتند: پروردگار ما اللَّه است، سپس استقامت به خرج دادند، نه ترسى براى آنهاست و نه غمى دارند. این آیه به دو نکته اشاره دارد یکی توحید و یکتا پرستی و دیگر استقامت و صبر در این راه. آدمی که در راه توحید ایستادگی کرد هیچ غصه ای نخواهد داشت. این آدم به امنیت می رسد. حال این امنیت چه زمانی اجتماعی شده و همه جهان را فرا می گیرد؟ وقتی قرآن می فرماید استقامت در راه دین و توحید هیچ خوف و حزنی برای بشر باقی نمی گذارد مسلما اگر روزی تمام احکام و قوانین اسلام به صورت کامل اجرا شود، امنیت کامل در سایه تقوا و اجرای عدالت ایجاد خواهد شد. واین امر قطعا در عصر ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه محقق خواهد شد. تا حدی که مردم آرزو کنند ای کاش مردگانشان زنده بودند و همچون آنان از نعمت های الهی بر خوردار می گشتند.

شور مباحثات طلبگی

طلبه طراز انقلاب خوب درس می خواند

معاونت پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا س قیامدشت به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش اقدام به برگزاری کارگاه مقاله نویسی با حضور آقای دکتر وفاییان استاد حوزه و دانشگاه نمود.

معاونت پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا س قیامدشت به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش اقدام به برگزاری کارگاه مقاله نویسی با حضور آقای دکتر وفاییان استاد حوزه و دانشگاه در تاریخ 1396/09/21نمود.

#قدس

امروز مساله فلسطین مساله اول دنیای اسلام است

برگزاري نشست مهارت هاي زندگي در مدرسه علميه فاطميه (س) پاكدشت

برگزاري نشست مهارت هاي زندگي در مدرسه علميه فاطميه (س) پاكدشت

در جستجوی آرامش و جاودانگی

واقعا این گونه نیست که روز ها و شب ها همه فکر ما این باشد که از کجا آمده ایم و آمدنمان بهر چه بوده است. چون ما با افراد متعددی روبرو می شویم که چنین دغدغه ای اصلا برایشان مطرح نشده است. هر چند این، دغدغه افراد خاصی می تواند باشد. آن چه که در درون اغلب ما هست وجود برخی گرایش هاست که گاهی هم در قالب آرزوهای ما به زبان آورده می شود. میل به آرامش، میل به کامل بودن و بی نقص بودن و یا به عبارتی نامحدود بودن آن هم در ابعاد مختلف مانند توانایی ها و داشته ها و….

نقش رزق و روزی در آرامش زندگی

کار کردن، یکی از نیازهای روان شناختی انسان است. شاید تعجّب کنید و تصوّر نمایید که کار کردن، در زمره امور اقتصادی قرار می گیرد؛ اما واقعیت این است که کار، یکی از نیازهای روحی و روانی انسان نیز هست. اگر کار نباشد، نشاط و شادابی از میان خواهد رفت و زندگی، خسته کننده و ملال آور می گردد. اگر کار، یک نیاز باشد که هست، برآورده نساختن آن، موجب ناراحتی های روحی و روانی خواهد شد...

گلخانه کوچک حوزه ما

گاهی چیز های ساده ما را نشاط می بخشد

بیدار کردن برای نماز صبح

بیدارکردن دیگران برای نماز چگونه است؟ آنها را بیدار کنیم یا بگذاریم نمازشان قضا شود؟ سه حالت ممكن است پيش بيايد :

اردوی علمی پژوهشی- زیارتی قم جمکران

اردوی علمی پژوهشی- زیارتی قم جمکران- حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرری در هفته پژوهش با هدف آشنایی طلاب با پژوهشکده امام خمینی(ره) در تاریخ 96/9/23 با حضور بیش از چهل نفر از طلاب این مرکز برگزار گردید.

دومین جلسه اخلاق عمومی در محضر استاد گرانقدر سرکار خانم نیلچی زاده

دومین جلسه اخلاق عمومی با حضور سرکار خانم دکتر نیلچی زاده با موضوع تفاوت بلا و امتحان و فتنه

  • تعداد رکوردها : 761