چهارشنبه - 2018 فوريه 21 - 6 جمادي الثاني 1439 - 2 اسفند 1396

برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مدرسه علمیه الزهرا ( سلام الله علیها ) قیامدشت .

برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی توسط معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا ( سلام الله علیها ) قیامدشت در تاریخ : 1396/09/01 به مدت دوهفته

شجره خبیثه به دست بندگان صالح غرس شد

شجره خبیثه به دست بندگان صالح غرس شد

برگزاری کارگاه روش مطالعه صحیح و خلاصه نویسی – مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

واحد پژوهش مدرسه علمیه نرجس خاتون سلام الله علیها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ، کارگاهی با عنوان روش مطالعه صحیح و نحوه خلاصه نویسی را ، با حضور دکتر بخشی در روز دوشنبه 29 آبان 96 برای 60 نفر از طلاب خود برگزار نمود.

نفس انسانی و گرایش به خیر یا شر؟!

روان شناسان غربی نفس انسانی را گاه در ذات و سرشت اصلی، شرور دانسته و گاه دیگر نیک نهاد و خیر دانسته اند؛ اما بر اساس روان شناسی قرآنی، نفس انسانی در حالتی از اعتدال و استوا قرار دارد...

معرفی کتاب نَفَسُ المَهْموم فی مُصیبَةِ سیّدنا الحُسَیْن المَظْلوم،

منَفَسُ المَهْموم فی مُصیبَةِ سیّدنا الحُسَیْن المَظْلوم، کتابی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن، نوشته شیخ عباس قمی است. مطالب کتاب از ولادت امام حسین(ع) آغاز و سپس مناقب امام سوم شیعیان را ذکر کرده و آنگاه تمام وقایع مربوط به واقعه کربلا را شرح می دهد. میرزا ابوالحسن شعرانی و محمدباقر کمره ای این کتاب را به زبان فارسی ترجمه کرده اندرحوم شیخ عباس قمی در کتاب گرانسنگ «نفس المهموم» عباراتی از زیارتنامه سیدالشهدا(علیه السلام) می آورد که در انتساب آن به حضرت مهدی(عج) تردید ندارد؛ در این زیارتنامه 10 ویژگی برای امام حسین(علیه السلام) بیان شده است.. برای شناخت ماهیت وجودی هر شخصی، باید به نزدیک ترین کسان او رجوع کرد و با شنیدن گفته هایی که در آن تنها صدق گفتار مشاهده می شود، می توان افراد شناخت. بر همین اساس، پناه بردن به کلام معصومین(علیهم السلام) بهترین مرجع و منبع برای شناخت امامان معصوم(علیهم السلام) است. امام حسین (علیه السلام) نیز به دلیل اثرگذاری خاصی که در مکتب شیعه دارد، و چگونگی زندگی، قیام و شهادتی که داشت، بسیار مورد سؤال امامان بعد از خود قرار گرفت تا شناخت شیعیان از امام سوم خود، بیشتر شود و هر یک از اولاد معصوم ایشان نیز به دنبال ارائه بهترین توصیف در باره شخصیت نورانی سیدالشهدا(علیه السلام) بودند. در این نوشتار به صورت خلاصه، اظهارات حضرت ولی عصر(عج) در باره جد شهیدشان برای بازشناسی شخصیت امام حسین (علیه السلام) ارائه شود.

برکات ماه ربیع الاول

ماه ربیع الأوّل گرچه آغاز آن آمیخته با خاطره غم انگیز و اندوهبار شهادت امام حسن عسکرى(علیه السلام)است، ولى از آن جا که میلاد مبارک حضرت ختمى مرتبت رسول گرامى اسلام(صلى الله علیه وآله) مطابق روایت معروف، در هفدهم این ماه و طبق روایت غیرمعروف، در دوازدهم آن واقع شده و میلاد حضرت صادق(علیه السلام) نیز در هفدهم این ماه است، ماه شادى و جشن و سرور است.

متن پیام مهم سرلشکر سلیمانی به رهبرانقلاب

انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا

دومین نشست تخصصی از "سلسله نشست های فمنیسم" در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید.

دومین نشست تخصصی از "سلسله نشست های فمنیسم" با محوریت گرایش های فمنیسم

فرهنگ کتابخوانی

هفته کتاب وکتابخوانی گرامی باد .

جزوه آشنایی با علامه محمدحسین طباطبایی

جزوه آشنایی با زندگی و آثار علامه محمدحسین طباطبایی به مناسبت روز بزرگداشت ایشان و گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی در مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت توزیع و پوستر در فضای سالن های پایین و بالا بر روی تابلوهای پژوهش نصب گردید.

شرکت طلاب مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها ) قیامدشت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام کربلا 4 امام رضا ( علیه السلام )

شرکت طلاب مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها ) قیامدشت در مراسم تشییع شهدای گمنام کربلای 4 امام رضا ( علیه السلام )در تاریخ : 1396/08/22 .

برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب وکتاب خوانی ٰ مدرسه علمیه بقیه الله الاعظم (عج)

برگزاری نمایشگاه کتاب و بازدید طلاب از کتابخانه در هفته کتاب وکتابخوانی

24 آبان گرامی باد

24 آبان روز کتاب و کتابخوانی و روز بزرگداشت علامه طباطبایی (ره) گرامی باد.

امام حسن علیه السلام و قضاوت

روزی دو کودک خطی را نوشته سپس خدمت امام حسن (علیه السلام) آوردند و او را حکم خود قرار دادند تا آن حضرت قضاوت کند که کدام خط نیکوتر است

کتاب و شهید مطهری

کتابهای شهید مطهری تکراری نمی شود...

کتابخانه مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت

آشنایی اجمالی با کتابخانه جدید مدرسه علمیه فاطمیه(س) پاکدشت به مناسبت گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی

معرفی کتاب معنا و منزلت عقل در کلام امامیه

معرفی کتاب معنا و منزلت عقل در کلام امامیه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

معرفی کتاب مشرکی در خانواده پیامبر(ص)

معرفی کتاب مشرکی در خانواده پیامبر(ص) به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

معرفی رمان نشان سرخ

معرفی رمان نشان سرخ به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

  • تعداد رکوردها : 912