شنبه - 2018 سپتامبر 22 - 12 محرم 1440 - 31 شهريور 1397

امام رضا (ع) و نرمش قهرمانانه در برابر طاغوت

امام با نشان دادن یک نرمش، از این فرصت پیش آمده برای احیای سنت های فراموش شده، از میان برداشتن بدعت ها، بسیج توانمندی ها، خنثی کردن برنامه های مأمون برای آینده و تصحیح اندیشه ها و مفاهیم نادرست سیاسی، نهایت استفاده را بردند. ایشان در عین پذیرفتن ولایتعهدی، برای پیشبرد برنامه های مد نظرشان و ناکام گذاشتن مأمون در دستیابی به اهدافش، تدابیری را نیز اتخاذ کردند.

کرامت انسانی

قوس صعود و نزول کرامت انسانی وابسته است به...

پیام ویژه امام رضا (علیه السلام) به یارانشان

ای عبدالعظیم سلام مرا به دوستانم برسان و بگو به آنان که شیطان را بر خود راه ندهند و فرمانشان بده به راستی در حدیث و پرداخت سپرده و بگو ترک کنند جدال را و خاموش باشند از آنچه سودی شان ندارد، و بهم رو آورند و با هم دیدار کنند که مایه نزدیکی به من است، و همدیگر را تکه پاره نکنند که من سوگند خوردم با خود، هر که چنین کند و یکی از دوستانم را به خشم آورد دعا کنم تا خدا او را در دنیا به سختی عذاب کند و در دیگر سرا از زیانکاران باشد و به آنها بفهمان که خدا نیکان را آمرزد و از بدکارانشان درگذرد، جز آنکه برایم شریکی آورد (یعنی در امامت)، یا بیازارد یکی از دوستانم را، یا بدی او را در دل گیرد که خدا او را نیامرزد، تا برگردد و اگر برگشت که خوب؛ و گرنه ایمان را از دلش برکند و از ولایت من به در شود و بهره ای از ولایت ما ندارد و پناه به خدا از این وضع.

اولین جلسه کارگاه آموزشی مقاله نویسی

جلسه اول کارگاه آموزشی مقاله نویسی مورخ 95/5/16 توسط واحد پژوهش برگزار شد.

اعمال ماه ذی القعده

نقل از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

آمریکا شیطان بزرگ است

رهبر انقلاب با دعوت از مردم برای مصرف کالاهای داخلی از جمله لوازم خانگی فرمودند: متأسفانه با وجود تأکید بر ضرورت ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، بازارها پر از کالاهای خارجی است و تولید داخلی در فشار قرار دارد و افزودند: ادامه ی وضع فعلیِ تولید داخلی، یعنی بیکاری جوانان، رکود بیشتر و زندگی دشوار مردم؛ اینها را که دیگر نمی شود با ارتباط با آمریکا و اروپا حل کرد، بلکه باید مسئولان اقدام کنند !!!!!!

معرفی کتاب امام صادق (ع) و مذاهب اهل سنت

موضوع اصلى براى نويسنده «شيعه» بوده و لذا در هر مناسبتى عرصه سخن را چنان فراخ گرفته كه بتواند از مواضع شيعه در زمينه ‏هاى مختلف اعتقادى، كلامى، سياسى، اخلاقى، علمى و فقهى دفاع كند و هر ابهامى را بزدايد؛ و همین ویژگی باعث شده تا این کتاب به مانند یک دایره المعارف شیعی تبدیل گردد .

نگاهی به شیوه های تبلیغی امام صادق علیه السلام

یکی از شیوه های تبلیغی ائمه معصومین - علیهم السلام - مناظره با سران مذاهب و ادیان و ملحدان و شبهه افکنان بود این شیوه در زندگی امام صادق (ع) رنگ و لعاب بیشتری داشت . حضرت با ارباب دانش های گوناگون، چون: پزشکان، فقیهان، منجمان، متکلمان، صوفیان و . . . به بحث و مناظره می پرداخت که کیفیت اغلب آنها در منابع اسلامی ثبت و ضبط شده است

فمنیسم اسلامی - بخش اول

فمنیست های اسلامی در داخل و خارج غالبا مباحث خود را بر نسبیت فرهنگی استوار می کنند..

منشور روحانیت (بخش اول)

پیام مهم و تاریخی امام خمینی (رحمة الله علیه) به طلاب و روحانیون سراسر کشور

چرا ایران در یک منطقه پرآشوب از نعمت امنیت برخوردار است

کسی که از اینجا بلند می شود، می رود در عراق یا در سوریه به عنوان دفاع از حریم اهل بیت در مقابل این تکفیری ها می ایستد، در واقع دارد از شهرهای خودش دفاع می کند.تک تک ملت ایران مدیون آن تفکری هستند که ظلم ظالم را نمی پذیرد و خود را در مقابل آن قوی و مستحکم می کند. مدیون حاج قاسم و هزاران حاج قاسم گمنام دیگر .

آیا واقعا عمل ما در ظهور مو ثر است؟

ما هیچگاه از انجام تکلیفمان بازداشته نشده ایم و به این بهانه که حق تنها در زمان ظهور به تمامه مستقر خواهد شد، از اقامه حق در حد توان منع نشده ایم و امر به اجرای حق، گرفتن داد مظلومان و مقابله با ظالمان در حد توان از ما برداشته نشده است. طبیعتا اگر ما در حد خود اقدام کنیم، شرایط جدیدی در عالم ایجاد خواهد شد.

هفته دفاع مقدس

مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و فضا سازی و ایستگاه صلواتی در مدرسه علمیه راه زینب س برگزار گردید.

عبرتها وتجارب برجام بعد از گذشت یکسال

دولت در برابر کارشکنی های آمریکا هر کاری که میتوانند انجام بدهند. همین طور که معروف است "حق گرفتنی است"، آن هم از گرگی مثل آمریکا؛ باید از دهنش بیرون کشید؛ این جوری نیست که او بیاید دو دستی تقدیم کند.

کرسی های آزاد اندیشی با مو ضوع عفاف وحجاب

در هفته عفاف وحجاب ،طلاب مدرسه علمیه راه زینب (س)،به بحث آزاد در این زمینه ،در فرهنگسرای طبیعت پرداختند .

فراخوان همایش جنبش های معنوی نوظهور - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

واحد پژوهش حوزه علمیه نرجس خاتون(س)با توجه به فراگیر شدن عرفان های نوظهور در جامعه به خصوص در میان جوانان و تاثیر آن بر سبک زندگی مردم درجوامع اسلامی اقدام به برگزاری همایشی با عنوان "جنبش های معنوی نوظهور (جمن ها)"نموده است.

چگونگی ونتیجۀ تأثیراختیاروانتخاب درتصمیم گیری های انسان

یک اصطلاح کلامی است که در علم فلسفه هم استفاده می شود به این مضمون که آیا انسان در زندگی قدرت اختیار دارد یا نه؟ آیا انسان در زندگی به طور کلی مجبور است؟ و این سؤال در بعضی اعتقادها از توجه به علم خدا به وجود آمده است که خدا می داند من چه کاری انجام می دهم پس من مجبور می شوم مطابق علم خداوند عمل کنم تا علم خدا جهل نشود! نظرات مختلفی در این رابطه وجود دارد که اینجا بر طبق نظر امامیه بحث می شود

برگزاری جلسه شورای کرسی های آزاد اندیشی - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

اولین جلسه شورای کرسی های آزاد اندیشی در حوزه علمیه نرجس خاتون (س)در راستای تبدیل تولید نظریه و فکر به یک ارزش عمومی در حوزه های علمیه توسط معاونت پژوهش این مدرسه شنبه مورخ 95/4/26 ساعت 10 صبح برگزار میگردد

حجاب وعفاف در کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

منتخبی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد عفاف وحجاب

مدافعان حریم خانواده

روز21تیرماه،روزجنبشی خودجوش وخروشان زنان و مردان متدین و غیوری است که با نام مدافعین حریم خانواده ،خواستار رسیدگی هر چه سریعتر و جدی تر مسئولین ودولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران به وضعیت نا بسامان حجاب درجامعه کنونی ماست ،می باشد .

  • تعداد رکوردها : 1036