سه شنبه - 2018 ژوئن 19 - 6 شوال 1439 - 29 خرداد 1397

برگزاری دوره آموزش «روش تحقیق در علوم اسلامی» (جلسه 7)

خلاصه جلسه هفتم کارگاه پژوهشی علوم انسانی-اسلامی دکتر کنی.

پاسخ رهبر انقلاب به نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس

پاسخ رهبر انقلاب به نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس

سودمندترین ورع و خویشتن داری

[بدان که در پیشگاه خداوند عمل پیوسته اندک که بر پایه یقین استوار باشد، بهتر از عمل بسیاری است که بر مبنای یقین نباشد. و بدان که هیچ پارسایی سودمندتر از پرهیز کردن از حرام های الهی و خویشتن داری از آزار مومنان و غیبت کردن آنان نیست.]...

گزیده سخنان رهبری در حرم رضوی

چگونگی و الزامات حمایت از کالای ایرانی

اعمال ماه رجب ،ماه حضرت علی (علیه السلام)

ماه رجب را ریسمانی میان خود و بندگانم قرار داده‏ ام

کلاس اخلاق استاد آقایی

کلاس اخلاق استاد آقایی در 96/11/30 برگزار شد. حاج آقا آقایی پیرامون حدیثی از پیامبر اکرم (ص)توضیحاتی زیبا و موثر بیان کردند.

جلوه های اخلاقی حضرت زهرا (س) الگوی والای زن مسلمان با حضور حاج آقا نصیری در حوزه علمیه الزهرا(س) واوان دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ (همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن)

جلسه اخلاقی تربیتی با عنوان جلوه های اخلاقی حضرت زهرا (س) الگوی والای زن مسلمان با حضور حاج آقا نصیری روز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ (همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن)در حوزه علمیه الزهرا(س) واوان برگزار شد.

خدایا عاشق ما هم شو ...

نمایش تصویری به مناسبت بزرگ داشت روز شهدا

اطلاعیه برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

یادواره شهدای مدافع حرم در تاریخ 23 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

شخصیت و حقوق زن از منظر اسلام

امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارهای نظام سلطه بر علیه نظام اسلامی، دستاویز قراردادن حقوق زنان و متهم کردن جمهوری اسلامی به نقض آن است. در حالی که با نگاهی گذرا به منابع فقهی و حقوقی اسلام به خوبی روشن می شود که اسلام در همه زمینه ها به حقوق و شخصیت زن توجه کرده و آن را به رسمیت شناخته است. در نوشتار حاضر یکی از شبهات مطرح شده در این باره مورد بررسی و نقد قرار گرفته است...

اسفند؛ ماه عملیات های بزرگ و شهادت انسان های بزرگ

روزهای اسفند ماه یادآور شهادت، شهیدان مهدی و حمید باکری، ابراهیم حاج امینی، عباس کریمی، محمد ابراهیم همت، عبدالحسین برونسی، حسین خرازی و... است.

کتاب های خواندنی برای ایام عید نوروز

این کتاب ها همگی در کتابخانه مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) موجود می باشد و علاقه مندان می توانند جهت امانت گرفتن کتاب برای ایام عید نوروز به کتابخانه مراجعه نمایند.

زن اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی

خلاصه ای از بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی هنگام دیدار با مداحان اهل بیت علیهم السلام

عفت و حیا؛ حافظ امنیت اخلاقی جامعه

راغب اصفهانی قرآن شناس اندیشمند و بنام، در کتاب ارزشمند مفردات الفاظ قرآن کریم در تبیین مفهومی واژه عفت در کاربردهای قرآنی و اسلامی می نویسد: عفت، حالتی از حالت های نفس انسانی است که با وجود آن، شهوت نمی تواند بر نفس شخص چیره شود. (مفردات، راغب، ص 573 ذیل واژه عف)

جشن بزرگ میلاد حضرت فاطمه (سلام الله علیها)در مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

به همت واحد فرهنگی مدرسه ی علمیه حضرت فاطمه (س) ، روز شنبه مورخ 19/12/96 جشن بزرگ میلاد حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام مادر با حضور طلاب و اساتید و دانش آموزان دبیرستانی مقطع 10و11 دبیرستان فیض کاشانی برگزار گردید.

حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

این که ما بیاییم قوانین را همین طور دائم دُور بزنیم برای اینکه یک جوری میل غلط انحرافی فرهنگ غربی را در کشورمان ایجاد کنیم، خطای بزرگی است؛ یک عدّه ای این خطا را میکنند.

كاشت نهال و درختچه به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري- مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري

كاشت نهال و درختچه توسط اساتيد و طلاب در مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها به مناسبت هفته درختكاري

نشست اخلاقی

در استانه میلاد با برکت دخت نبی مکرم اسلام، استاد گرامی سرکار خانم عسگری در بیان فضایل خانم فاطمه زهرا(س) سخنانی برای طلاب ایراد فرمودند.

  • تعداد رکوردها : 1030