پنج شنبه - 2018 آوريل 19 - 4 شعبان 1439 - 30 فروردين 1397

پنج صفر سالروز شهادت حضرت رقیه ( علیها سلام )

مَن عَبَدَ اللهَ حَقَّ عِبادَتِهِ آتاهُ اللهُ فَوقَ أمانِیهِ وَ کفایتِهِ ؛ هر که خدا را ، آن گونه که سزاوار اوست ، بندگی کند ، خداوند بیش از آرزوها و کفایتش به او عطا کند. (بحار الأنوار، ج 68، ص 184)

اگر در خصوص زیارت اربعین روایت نداشتیم چه؟!

اگر درباره زیارت اربعین سفارش نشده بود، وظیفه ما چه بود؟!

مسابقه چهل حدیث از لسان ملکوتی اباعبدالله الحسین علیه السلام

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) در نظر دارد با توجه به هم زمانی مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان مسابقه حفظ چهل حدیث از لسان ملکوتی اباعبدالله الحسین علیه السلام را برگزارنماید.

برگزاری محفل انس با قرآن در مدرسه علمیه فاطمیه (س) پاکدشت

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مدرسه علمیه فاطمیه (س) پاکدشت

یا اهل العالم

یا اهل العالم تضرعوا الی الله لتعجیل الفرج

مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (علیه السلام)

مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (علیه السلام) حوزه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار در تاریخ 24 مهرماه

مراسم عزاداری شهادت جانسوز امام سجاد علیه السلام

به مناسبت شهادت جانگذار حافظ پیام عاشورا، امام سجاد علیه السلام مجلس عزاداری، در مدرسه علمیه انسیه الحوراء برگزار گردید.

اهمیت ورزش در روایات

هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش‏های همگانی برگزار می‏شود. ورزش و فعالیت فیزیکی در سلامت روان نیز مؤثر است. مطالعات نشان می‏دهد که موارد افسردگی، اضطراب و… در اثر فعالیت فیزیکی بهبود یافته و ورزش به عنوان یک عامل حمایتی در درمان بیماری روانی پذیرفته شده است.

نامه پند آموز امام سجاد علیه السلام

امام سجاد علیه السلام در ماجرای کربلا، مصیبت جانگداز امام حسین علیه السلام و اصحاب با وفای آن حضرت را دید و بعد از آن رنج اسارت حرم اهل بیت علیهم السلام را تحمل نمود. اما با افشاگری در طول اسارت و گریه در مدینه در طول عمر گهربار خویش، پیام امام حسین علیه السلام را جاودانه ساخت. سرانجام در محرم سال 95 ه.ق در سن حدود 56 سالگی مسموم شده و به شهادت رسید.

جلسه اخلاق عمومی با حضور خانم دکتر نیلچی زاده

سخنرانی سرکار خانم نیلچی زاده در مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) در جلسه اخلاق عمومی

چرایی وجوب امر به معروف در قیام امام حسین(علیه السلام)

یکی از شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر احتمال تأثیر است که در نهضت امام حسین(ع) موجود نبود، چرا که معلوم بود یزید و پیروانش نه از حکومت کنار می روند و نه از روش و منش خود دست برمی دارند. بنابراین امام حسین(ع) با چه منطق و حجت شرعی قیام کرد و جان خود و خانواده اش را در این راه فدا کرد؟

دومین جلسه کارگاه آموزشی طب اسلامی

برگزاری دومین جلسه آشنایی با طب اسلامی با حضور سرکار خانم تقوی در مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها)

پیامی از عاشورا

«مَاذَا وَجَدَ مَنْ فَقَدَكَ وَ مَا الّذِى فَقَدَ مَنْ وَجَدَكَ؟». امام حسين (ع) فرمود: «پروردگارا! آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟». (بحار الانوار، ج ۹۵ ص ۲۲۶ ح۳ )

چقدر گریه کنیم

تا چه حدّ باید بر بلای عاشورا گریه کنیم ⁉️

آقا بطلب بیقرارم

شوق بین الحرمین و عطش و دجله ، فرات ..... باز در صحن دلم قیل و مقالیست حسین

چرایی عدم بیعت با یزید(پرسش و پاسخ)

پرسش: امام حسین(ع) با کدام توجیه منطقی حاضر نشد همچون امام حسن (ع) که با معاویه مصالحه کرد، با یزید از روی مصلحت بیعت کند؟

منطق حاکم بر احتجاجات امام سجاد علیه السلام پیرامون نهضت عاشورا

احتجاجات امام سجاد از نیرومندترین عوامل جاودانه ساختن قیام عاشورا و اهداف نهضت امام حسین است. آن حضرت از عصر عاشورا تا بازگشت و استقرار در مدینه احتجاج هایی با عوامل حکومتی و مردم شهرهای مختلف از جمله کوفه و شام داشته اند که بر این احتجاجات منطقی خاص حاکم بوده و باعث رسوایی دستگاه بنی امیه در جامعه آن روز و تاثیر و ماندگاری قیام عاشورا بعد از شهادت امام حسین شده است...

جلوگیری از نشر تحریفات؛ وظیفه طلاب است.

جلسه اخلاق با محوریت کتاب منیة المرید و بیان وظایف و اخلاق طلبگی

انيميشن ناسور

انيميشن ناسور

ویژه نامه شهادت امام سجاد علیه السلام

امام سجاد علیه السلام در ماجرای کربلا، مصیبت جانگداز امام حسین علیه السلام و اصحاب با وفای آن حضرت را دید و بعد از آن رنج اسارت حرم اهل بیت علیهم السلام را تحمل نمود. اما با افشاگری در طول اسارت و گریه در مدینه در طول عمر گهربار خویش، پیام امام حسین علیه السلام را جاودانه ساخت. سرانجام در محرم سال 95 ه.ق در سن حدود 56 سالگی مسموم شده و به شهادت رسید...

  • تعداد رکوردها : 767