پنج شنبه - 2018 دسامبر 13 - 5 ربيع الثاني 1440 - 22 آذر 1397

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 6

راه استجابت دعا - حدیث روز - باز شدن درهای رزق و روزی

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 5

شرح_حکمت_۹۴ قسمت_دوم : دنيا فقط براى دو کس خوب است: کسى که گناهانى کرده و مى خواهد با توبه جبران کند و کسى که با سرعت به سراغ کارهاى خير مى رود

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 4

شرح_حکمت_۹۴ قسمت_اول خیر در چیست؟ امام(ع) در اين کلام پربار حکمت آميز، پاسخ به سؤال کننده اى مى دهد که از آن حضرت پرسيد:

هشتم شوال ؛ سالروز تخریب قبور ائمه بقیع بدست وهابیان

بقیع، نام سرزمینی است در مدینه كه به دستور رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) به قبرستانی برای مسلمانان تبدیل شد ...

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 3

ادامه شرح حکمت پر حکمت قسمت آخر - جواب جالب شیخ در مورد خدا! - زن بدکاره و تربت سید الشهدا -حرز امير المؤمنين عليه السلام - حدیث روز

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 2

ادامه شرح حکمت پر حکمت - قسمت 2 ﺍﻳﻦ ﺳﺨﻦ ﺿﺮﺏ ﺍﻟﻤﺜﻠﻰ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻤﺎﻡ ﻛﺴﺎﻧﻰ ﻛﻪ ﺭﺍﻩ ﺍﻓﺮﺍﻁ ﺭﺍ ﭘﻴﺶ ﻣﻰ ﮔﻴﺮﻧﺪ; ﻣﺜﻼ ً ﻛﺴﻰ ﻛﻪ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺩﺭ ﺩﻭﺳﺘﻰ ﭘﺎﻓﺸﺎﺭﻯ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ، ﺁﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻣﻨﺰﺟﺮ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﻯ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺍﺯ ﻭﻯ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﻣﻰ ﮔﻴﺮﺩ ﻭ ﻳﺎ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺩﻳﮕﺮﻯ ﺭﺍ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺩﻋﻮﺕ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻯ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺍﺯ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺑﻴﺰﺍﺭ ﻣﻰ ﮔﺮﺩﺩ.

در مکتب امام علی(ع) - مطلب 1

* فرجام شش مرد زناكار و عمر که گفت: پس از علی خدا زنده ام نگذارد! * ره آورد شوم حرام خواری * شرح حکمت پر حکمت

تأملی بر دعای وداع ماه مبارك رمضان

خداحافظ ای ماه خدا ، ای ماهی که ، پیش از آمدن در آرزوى تو بودیم، و پیش از رفتن از اندیشه فراقت محزونیم.

فضیلت عید سعید فطر در روایات - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

در روایتی طولانی در فضیلت ماه رمضان، از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است: «فَإِذَا كَانَتْ لَیلَةُ الْفِطْرِ وَ هِی تُسَمَّى لَیلَةَ الْجَوَائِزِ أَعْطَى اللَّهُ الْعَامِلینَ أَجْرَهُمْ بِغَیرِ حِسَابٍ» ؛و چون شب عید فطر-كه شب جوائز نام دارد- فرا رسد، خداوند پاداش عمل‏ كنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد.

چیستی «عید فطر» از بیان امام رضا علیه السلام

رمضان؛ مسابقه خداوند برای بندگان...

آشنایی با مقام صاحب الزمانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

فرصت سوزی و از دست دادن فرصت ها یک نوع خودکشی حقیقی است. گویا داریم حقیقت وجودی خودمان را می سوزانیم. الگوی ما در این حرکت زمانی انسان کاملی است که صاحب زمان شده است. اگر ما بخواهیم به پیشرفته ترین الگوی مدیریت زمان برسیم باید با مقام صاحب الزمانی آقا ارتباط برقرار بکنیم و او را الگو قرار بدهیم.

مفهوم ذکر و جلوه های گوناگون آن

ذکر یک مفهوم و حقیقت گسترده ای دارد که جلوه های گوناگونی دارد، گاهی به صورت تسبیح است و گاهی به صورت تحمید است و گاهی هم تکبیر و تهلیل و انواع گوناگون دیگر، اما چون اینجا مناسبت اقتضا می کند که انسان از حمد خدای متعال اظهار عجز کند، این طور عرضه می دارد به خدای متعال که «وَ أَذْکرُهُ مُسَبِّحا»

ویژه نامه شهادت امام علی علیه السلام - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

امام علی علیه السلام، شهید ماه رمضان - شهید ماه رمضان و شوق شهادت - خوف و رجا در کلام علی(علیه السلام) - مراتب خوف و رجا

فضائل و كرامات حضرت على عليه السلام در كلام غاصبين خلافت - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

فضائل و كرامات حضرت على عليه السلام در كلام غاصبين خلافت - ابو بكر گفت: خدا و رسولش راست گفتند، رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم در شب هجرت در حالى كه بيرون از غار بوديم و اراده (رفتن) به مدينه را داشتيم به من فرمود: دست من و دست على در عدل و داد برابر است.

رمز و راز جاودانگی امام علی بن ابی طالب(ع)

مسئله جاودانگی، جزء لاینفک زندگانی انسان هاست و اندیشه بشری هیچ گاه از این موضوع دور نبوده و انسان، به دنبال نیل به جاودانگی از هیچ تلاشی دست بر نداشته است.

نقش سه شب طلایی در سرنوشت انسان

رقم خوردن سرنوشت انسان در شب قدر ارتباط مستقیمی با اخلاق و رفتار اختیاری هر شخص دارد. کما اینکه خداوند متعال درخصوص مصیبت های که دامن گیر بندگان می شود می فرماید: «وَ ما أَصابَكَ مِنْ سَیِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِك؛ [سوره نساء، آیه 79] و هر بدیى كه به تو رسد از خود توست».

اعمال مشترک شبهای قدر و اعمال شب بیست و یکم - مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

اعمال مشترک شبهای قدر - اعمال شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

مهدی در انتظار شیعیان حقیقی علی علیه السلام

روزهايي همچون امروز كه زمان بي تاب ظهور فرزندش و مكان بي قرار شنيدن نداي «أنا المهدي» اش مي باشد. آيا او را جوابگويي هست؟

طریقت بندگی در کلام امام حسن مجتبی علیه السلام

نویسنده در مطلب زیر به سراغ آموزه های کلامی امام حسن مجتبی(ع) سرور جوانان بهشت رفته تا طریقت بندگی را از زبان ایشان واکاوی کند.

برای خیل غلامان چه خوب مولایی! برای حیدر و زهرا چه ناز فرزندی!

آن کریمی که در پیاله دهر/هرچه میریخت لم یزل می ریخت/از همان کوچه ای که رد می شد/حسن یوسف در آن محل می ریخت

  • تعداد رکوردها : 897