چهارشنبه - 2018 اکتبر 17 - 7 صفر 1440 - 25 مهر 1397

برگزاری برنامه نهضت قرآنی

اجرای طرح نهضت قرآنی توسط طلاب مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها ) قیامدشت از روز اول ماه مبارک رمضان در تاریخ 1396/03/06.

کتب علیکم الصیام

خدایی که همیشه منتظر می شد تا ما خود به سوی او برویم، دیگر در این ماه منتظر اراده و اقدام بنده های خودش نشده و با وجوب تکوینی رمضان، انگار ناز خودش را کم کرده و دست همه را گرفته و بر سر سفرۀ رحمتش آورده است.

جلسه توجیهی طلاب و مبلغین حوزه علمیه در خصوص طرح نهضت قرآنی

مدرسه علمیه المهدی در تاریخ 1396/3/3 اقدام به برگزاری جلسه توجیهی طلاب و مبلغین حوزه علمیه در خصوص طرح نهضت قرآنی نموده است.

شقی ودور ازسعادت است کسی که ....

وظایف مسلمانان در ماه مبارک رمضان از دیدگاه رسول خدا (صلی الله علیه وآله ):

دعوت از اهالی محل جهت شرکت در محفل انس با قرآن

به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، مدرسه علمیه المهدی (عج) ، اهالی محل را طی دعوت نامه ای برای شرکت در محفل انس با قرآن دعوت نمود.

برگزاری کلاس تفسیر قرآن در دارالقرآن الزهرا سلام الله علیها-ری

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها- ری از برگزاری ادامه جلسه تفسیر سوره کوثر در محل دارالقرآن این مرکز با حضور خانم امیرگل خبر داد. وی ادامه داد: این کلاس در روزهای شنبه هر هفته با حضور دانش آموختگان و قرآن آموزان برگزار می گردد.

چرا ماه رمضان را «مبارک» نامیده اند؟

بیانات مقام معظم رهبری وسیره علما در درک بهتر این ماه و بهره بردن از فضایل بیشمار ماه مبارک رمضان

تکلیف گرایی یا نتیجه گرایی از دیدگاه قرآن

منطق اسلام، منطق تسلیم است. اینکه انسان در برابر خدا، مقدرات، قوانین و شریعت تسلیم باشد و «راضیه مرضیه» با قلبی مطمئن بدون اضطراب، شک ذهنی و تردید قلبی و عملی با جزم یقینی عقلی و عزم قطعی ارادی به آنچه وظیفه است، بپردازد.

برگزاری کلاس تفسیر سوره کوثر

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری کلاس تفسیر سوره کوثر برای دانش آموختگان و قرآن آموزان در محل دارالقرآن این مرکز باحضور استاد ادبیات عرب و عقاید خانم امیرگل خبر داد.

راهکارهای فقرزدایی از جامعه در نگاه قرآن

فقر و فقیری، بینوایی و نداری است که توانایی ایستادن و ایستادگی را از مردم و جامعه می گیرد و آسایش و آرامش را از آنان سلب می کند؛ زیرا اقتصاد، ستون اصلی و چادر جامعه و به تعبیر قرآن «قوام جامعه» است. از همین رو به تعبیر روایات فقر ریشه بسیاری از نابهنجاری ها و انحرافات در جامعه است؛ و بسترهای رشد و پیشرفت، کرامت و عزت را از جامعه سلب می کند...

جشن نیمه شعبان و تکریم استاد

برگزاری مراسم نیمه ی شعبان و تکریم استاد با حضور اساتید محترم

فَانْظُرْ إِلى آثارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَيفَ يحْي الْأَرْضَ

در شب نيمه شعبان نسيمي از ناحيه حضرت مي وزد. تلاش كنيم خودمان را به آن نسيم برسانيم. اگر كسي نيمه شعبان توانست خودش را به آن نسيم برساند، خودش را زنده كرده است. اين همان احيا است. اين بيداري مقدمه همان احيا و زنده شدن و به حيات طيبه رسيدن است؛ نسيم حيات طيبه مي زود و ديگر روزي كه همه مي ميرند، او زنده است.

تجلیل از مبلغان و برترهای آموزشی

با توجه به اینکه یک ترم تحصیلی تمام و سال تحصیلی جدید را پیش رو داریم، از افراد برتر آموزشی و مبلغان فعال در مدرسه علمیه تجلیل به عمل آمد.

برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی اسلامی

با توجه به اهمیت تغذیه برآن شدیم جشنواره غذای ایرانی-اسلامی در مدرسه علمیه برگزار کنیم.

نقش فعالیت اجتماعی زن از دیدگاه قرآن و مقام معظم رهبری

در این مقاله نقش فعالیت اجتماعی زن از دیدگاه قرآن و مقام معظم رهبری، مورد بررسی قرار گرفته است.

برخی از مبانی جهاد اقتصادی در آیات و روایات

در این مقاله مبانی جهاد اقتصادی در آیات و روایات بیان گردیده است.

کوثر، رحمت خاصه الهی

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از ادامه جلسه تفسیر و اخلاق در محل دارالقرآن ویژه دانش آموختگان و قرآن آموزان با حضور خانم امیرگل خبر داد.

سومین جلسه بصیرت افزایی سیاسی به مناسبت انتخابات

در آستانه انتخابات واهمیت آن سومین جلسه بصیرت افزایی سیاسی با حضور استاد حوزه ودانشگاه جناب آقای علایی برگزار گردید.

دیدار با امام جمعه و موسس مدرسه علمیه معصومیه (سلام الله علیها) و استاد اخلاق به مناسبت روز بزرگداشت و تحلیل از مقام استاد

به مناسبت روز بزرگداشت مقام استاد، با امام جمعه وموسس محترم مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) و استاد اخلاق این مدرسه دیدار انجام گرفت، در این دیدار از زحمات ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد و لحظاتی در محضر سخنان عارفانه و اخلاقی ایشان بودیم واز محضرشان کسب فیض کردیم. با آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون برای ایشان.

اخت القرآن

روح بندگي، روح عبوديت امام سجاد تجلي در صحيفه کرده است و مثل قرآن صحيفه خودش شفيع است. اگر کسي به کلمه کلمه صحيفه دل بست، روح انسان را در وادي توحيد سير و صيقل مي دهد.

  • تعداد رکوردها : 326