چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 94517
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1394 8:58
تعداد بازدید : 303

تحقیق پایانی با موضوع بررسی صبر حضرت موسی علیه السلام

شورای عالی حوزه علمیه قم مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران مدرسه علمیه حضرت حجت(عج) شهرستان تهران تحقیق پایانی سطح2 (کارشناسی) عنوان تحقیق:بررسی صبر حضرت موسی علیه السلام پژوهشگر:طاهره نظری
چکیده:
بررسی صبر حضرت موسی علیه السلام از موضوعاتی است که قابل تامل در علوم قرآنی، تاریخی، تفسیری - روایی و ... می باشد در این تحقیق  با توجه به آیات قرآن و با رویکرد تفسیری به آن پرداخته شده است.
با توجّه به اهمّیت مفهوم صبر در رشد و تعالی انسان، شناخت این واژه از ارکان مهمّ تربیت اخلاقی محسوب می شود؛ زیرا متخلّق شدن به صفات و رفتارهای اخلاقی بدون شناخت مفهوم آنها امکان پذیر نیست. هرچه مفهوم اخلاقی با اهمّیت تر باشد، شناخت و به دنبال آن، پرورش و تقویت آن مهم تر است.
 تبلیغ و دعوت، ارشاد و هدایت مردم به ارزشهای الهی از اصول رسالت پیامبران الهی بوده و خط اصلی برنامه آنان را تشکیل می داده است.   
شیوه های تبلیغ و دعوت حضرت موسی علیه السلام، صبر آن حضرت در ابلاغ رسالت، سرگذشت حضرت موسی علیه السلام و...ازموضوعاتی است که بررسی شده است.
این تحقیق با هدف کاربردی واز نوع توصیفی _ تحلیلی بوده وجمع آوری مطالب به صورت متنی و کتابخانه ای است که در دو فصل تنظیم گردیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :