چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93993
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1394 9:28
تعداد بازدید : 532

تحقیق پایانی با موضوع رسالت مادر منتظر در تربیت نسل منتظر

شورای عالی حوزه علمیه قم (مرکز مدیریت حوزهای علمیه خواهران) حوزه علمیه حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهرستان تهران پایان نامه سطح دو ( کارشناسی) عنوان: رسالت مادر منتظر در تربیت نسل منتظر گرد آورنده: دنیا عمرانی

چکیده:

رسالت مادرمنتظر در تربیت نسل منتظر، از مهمترین وظایف زنان- از لحاظ آماده سازی خود و نسل بعد از خود- برای رسیدن به جامعه موعود است.

این مسئله از مهمترین مولفه های آماده سازی یک انسان از دوران کودکی است که انگیزه ی قرارگرفتن درصف منتظران را برای مادر به ارمغان می آورد و با این انسان سازی دوسویه براساس مباحث اصیل اسلامی، جامعه به سمت آماده سازی شرایط به سمت ظهورپیش خواهد رفت.

بافراهم آمدن مقدمات، زمینه سازی لازم برای ایجاد انگیزه درنسل بعدی به منظور قرارگرفتن درصف منتظران، انجام می گیرد و با ساختن شخصیت انسانها ازکودکی براساس آموزه های مهدوی، به یاری پروردگار؛ یاران موردنظر حضرت حجت عجّل الله تعالي فرجه الشّريف تامین گشته و حضورآن حضرت به منصه ی ظهور خواهد رسید.

این تحقیق به صورت کاربردی وتوصیفی و به روش کتابخانه ای در حیطه ی مسائل دینی، به بررسی ویژگیهای مادرمنتظر از قبیل خودشناسی، خودسازی، عزت نفس و ... ومهارتهای تربیت نسل منتظریعنی تامین نیازها و حقوق کودک مانند امنیت، محبت، پرورش دین ومذهب و ... به صورت کاملا کاربردی پرداخته است و از آن می توان در مراکز مهدویت، آموزش وپرورش، صداوسیما و ... استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :