چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93989
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1394 8:32
تعداد بازدید : 563

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه حضرت حجت(عج)

تحقیق پایانی با موضوع ایران امروز گذر از شعب ابی طالب(ع)به بدر و خیبر

چکیده نظام جمهوری اسلامی ایران ـ در دو دهه اخیر ـ با تحوّلی که از آن به گذر از شعب ابی طالب به بدر و خیبر یاد شده ؛ مواجه است. اخیراً دشمنان ايران امروز را در برابر تحريم ها به شعب ابي طالب تشبيه و مسؤلاني در داخل از آنان تبعيت كرده اند. هدف آنان ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی و تضعیف روحیه مردم و مسئولین و خروج ایشان از صحنه مي باشد؛ بنابراین از آنجا که طبق فرموده رهبری معظم، تزریق خودباوری، مسئولیت همه ماست؛ لذا این تحقیق در نظر دارد تا با پرداختن به پیشرفت های ایران در دو دهه اخیر، در ابعاد سیاسی، اقتصادی و علمی و ... ادعای رهبر معظم در جواب دشمنان ـ تشبیه ایران به دو موقعیت پیروزمند و تهاجمی بدر و خیبر ـ را اثبات نماید. ایران دیروز ـ دهه های اول انقلاب ـ به علّت نوپا بودن نظام اسلامی در موضع مقاومت منفعلانه قرار داشت؛ امّا ایران امروز با تثبیت نظام و کارآمدی ولایت فقیه در تهاجم شباهت با بدر و خیبر دارد. با توجه به آمارها و اظهارنظر كاشناسان مشاهده مي شود كه ايران اسلامي، اكنون در بعد سياسي به عظمت و اقتدار منطقه اي دست يافته است. امروز همگان اذعان دارند كه حل بحران هاي منطقه اي بدون دخالت ايران امكانپذير نمي باشد. در حيطه علمي ايران، اينك با برخورداري از رشد 13 برابري توليدعلم، رتبه اول سرعت رشد علمي را در جهان به خود اختصاص داده است. آمارهاي بانك اقتصاد جهاني، سازمان سيا و مراكز اقتصادي جهاني نيز از رشد شگفت انگيز ايران در اقتصاد خبر مي دهد. بنابراین تحریم ها بر علیه ایران اهداف دشمن را برآورده نساخته است. از آنجا که ماهیت مجموعه حاضر، تاریخی ـ سیاسی است؛ لذا با روش توصیفی ـ تحلیلی به گردآوری اطلاعات با شیوه اسنادی پرداخته شده است.موضوع مورد نظر در حيطه هاي علوم سياسي، تاريخي علم اقتصاد و علوم اجتماعي، قابل بررسي است؛ اما نگارنده در مقام بررسي تاريخي ـ سياسي از عنوان برآمده است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه حضرت حجت(عج)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

ایران امروز گذر از شعب ابی­طالب

به بدر و خیبر

 

 

اردیبهشت1393

 

 

 

ندا عظیمی

 

 

سركار خانم مریم رضایی سرشت

 

 

استاد تدین

 

شعب ابی­طالب، بدر، خیبر، ایران دیروز و امروز، رهبری

 

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

نظام جمهوری اسلامی ایران ـ در دو دهه اخیر ـ با تحوّلی که از آن به گذر از شعب
ابی­طالب به بدر و خیبر یاد شده ؛ مواجه است. اخیراً دشمنان ايران امروز را در برابر تحريم ها به شعب ابي طالب تشبيه و مسؤلاني در داخل از آنان تبعيت كرده اند. هدف آنان ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی و تضعیف روحیه مردم و مسئولین و خروج ایشان از صحنه مي باشد؛ بنابراین از آنجا که طبق فرموده رهبری معظم، تزریق خودباوری، مسئولیت همه ماست؛ لذا این تحقیق در نظر دارد تا با پرداختن به پیشرفت­های ایران در دو دهه اخیر، در ابعاد سیاسی، اقتصادی و علمی و ... ادعای رهبر معظم در جواب دشمنان ـ تشبیه ایران به دو موقعیت پیروزمند و تهاجمی بدر و خیبر ـ را اثبات نماید. ایران دیروز ـ دهه­های اول انقلاب ـ به علّت نوپا بودن نظام اسلامی در موضع مقاومت منفعلانه قرار داشت؛ امّا ایران امروز با تثبیت نظام و کارآمدی ولایت فقیه در تهاجم شباهت با بدر و خیبر دارد. با توجه به آمارها و اظهارنظر كاشناسان مشاهده مي شود كه ايران اسلامي، اكنون در بعد سياسي به عظمت و اقتدار
منطقه­اي دست يافته است. امروز همگان اذعان دارند كه حل بحران هاي منطقه­اي بدون دخالت ايران امكانپذير نمي باشد. در حيطه علمي ايران، اينك با برخورداري از رشد 13 برابري توليدعلم، رتبه اول سرعت رشد علمي را در جهان به خود اختصاص داده است. آمارهاي بانك اقتصاد جهاني، سازمان سيا و مراكز اقتصادي جهاني نيز از رشد شگفت­انگيز ايران در اقتصاد خبر مي دهد.  بنابراین تحریم­ها بر علیه ایران اهداف دشمن را برآورده نساخته است. از آنجا که ماهیت مجموعه حاضر، تاریخی ـ سیاسی است؛ لذا با روش توصیفی ـ تحلیلی به گردآوری اطلاعات با شیوه اسنادی پرداخته شده است.موضوع مورد نظر در حيطه­هاي علوم سياسي، تاريخي علم اقتصاد و علوم اجتماعي، قابل بررسي است؛ اما نگارنده در مقام بررسي تاريخي ـ سياسي از عنوان برآمده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :