چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93958
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 16:43
تعداد بازدید : 777

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

سلسله مباحث اخلاقی در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

در سلسله مباحث اخلاقی این ترم حوزه کریمه اهل بیت علیهم السلام ،استاد پرورش کتاب «مجموعه مقالات «نوشته آیه الله شجاعی را تدریس می نمایند

در سلسله مباحث اخلاقی این ترم حوزه کریمه اهل بیت علیهم السلام ،استاد پرورش کتاب «مجموعه مقالات «نوشته آیه الله شجاعی را تدریس می نمایند

 

 کتاب «مجموعه مقالات» آیه الله محمد شجاعی با موضوع مبانی تزکیه نظری و طریق عملی تزکیه برای سالک الی الله و کسانی که می خواهند به تزکیه نفس بپردازند و با تزکیه خود از اسارتها و تعلقها و حجابها رهایی یابند اثری مفید و ارزشمند است.

 

در این کتاب می خوانیم :قبل از بیان طریق عملی سلوک باید به این حقیقت توجه داشت که شناخت طریق عملی صحیح و به عبارتی شناخت صراط مستقیم و التزام به آن ، یعنی حرکت در آن و ادامه آن، مسئله اساسی در سلوک عبودی و در سیر الی الله است. آشنایی به صراط مستقیم و حرکت در آن یک ضرورت بوده و برای سالک الی الله بزرگترین نعمت و بالاترین موفقیت است.

 

جلد اول مقالات مبانی نظری تزکیه با عنوان چه بوده ایم، چه گشته ایم، چه می توانیم باشیم به بررسی مسائل سه گانه اساسی که سالک برای پیمودن و طی طریق و روش عملی تزکیه به آن نیاز دارد، می پردازد. جلد اول مقالات مرور نظری به مساله تزکیه و سلوک است که برای مقام عمل مفید است و مقدمه ای برای بیان راه و روش عملی تزکیه و نفس است.

آیه الله شجاعی در جلد دوم و سوم مقالات، طریقه عملی تزکیه نفس و چگونگی توبه و شرایط آن را بیان می کند. ایشان التزام به صراط مستقیم در سیر الی الله را شرط لازم در تمامی این راه می داند و یقظه و بیدار شدن و متنبه گشتن را اولین قدم و یا اولین مسئله در سلوک بیان می کند و به بیان آثار یقظه و انتباه می پردازد.

در ادامه نیز به بررسی مفهوم توبه و چگونگی انجام آن در اجزا مختلف اخلاقی و رفتاری انسان می پردازد و در پایان مراحل مراقبه در سلوک الی الله را ذکر می کند.

شرکت در این کلاس برای عموم خواهران آزاد می باشد .

آدرس :جنب مترو علم وصنعت ، خیابان حیدرخانی ،کوچه احدزاده،حوزه کریمه اهل بیت علیهم السلام 
زمان : شنبه ها از ساعت9الی 10

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77243856 داخلی 2 واحد فرهنگی تماس حاصل نمایید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :