چهارشنبه - 2018 فوريه 21 - 6 جمادي الثاني 1439 - 2 اسفند 1396
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 91773
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 14:15
تعداد مشاهدات : 563

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

پاسخ امام خامنه ای به نامه رئیس جمهور درباره سرانجام مذاکرات هسته ای

در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه های سنگینی پرداخت شده. نوشته ها و گفته هائی که سعی می کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند، با افکار عمومی ملت، صادقانه رفتار نمی کنند

پاسخ امام خامنه ای به نامه رئیس جمهور درباره سرانجام مذاکرات هسته ای


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه ی آقای روحانی رئیس جمهور درخصوص سرانجام مذاکرات هسته ای، با ابراز خرسندی از نتیجه دادن مقاومت ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه و عقب نشینی طرف های مقابل در اثر تلاش دانشمندان هسته ای و کوشش های همه ی دست اندرکاران مذاکرات، بر پنج نکته ی مهم خطاب به رئیس جمهور تأکید کردند.

                                                                                                                                                                  

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر روحانیریاست محترم جمهوریبا سلام و تحیت،

خرسندی خود را از اینکه مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر تحریم های ظالمانه و تلاش دانشمندان هسته ئی در پیشبرد این صنعت مهم و کوشش خستگی ناپذیر مذاکره کنندگان، سرانجام طرف های مقابل را که برخی از آنان به دشمنی با ملت ایران شهره اند، وادار به عقب نشینی و رفع بخشی از آن تحریم های زورگویانه کرد، ابراز می دارم و از جنابعالی و هیئت مذاکره و شخص وزیر محترم و همه ی دست اندرکاران تشکر می کنم. عجالتاً نظر جنابعالی را معطوف می دارم به اینکه:

اولاً: مراقبت شود که طرف مقابل تعهدات خود را به طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاستمداران آمریکائی در این دو سه روز کاملاً موجب بدگمانی است.

ثانیاً: به همه ی مسئولان دولتی تذکر داده شود که حلّ مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی وقفه و خردمندانه در همه ی بخش ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم ها به تنهائی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست.

ثالثاً: در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه های سنگینی پرداخت شده است. نوشته ها و گفته هائی که سعی می کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت، صادقانه رفتار نمی کنند.

رابعاً: همین اندازه دستاورد نیز در برابر جبهه ی استکبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ایستادگی به دست آمده است. این را باید همه ی ما درسی بزرگ برای همه ی قضایا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانیم.

خامساً: بار دیگر تأکید می کنم که از خدعه و نقض عهد دولت های مستکبر بویژه آمریکا در این مسأله و دیگر مسائل غفلت نشود.

موفقیت جنابعالی و دیگر مسئولان کشور را از خداوند متعال مسألت می کنم.

سیّدعلی خامنه ای

۲۹ دی ۹۴

http://farsi.khamenei.ir


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :