پنج شنبه - 2018 اکتبر 18 - 8 صفر 1440 - 26 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 87624
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 15:45
تعداد بازدید : 597

برگزاری جشن عید غدیر در مدرسه عمیه امام حسن مجتبی ع برگزار شد

به مناسبت عید ولایت ،مراسم جشنی با حضور خانم لطیفی(مدیریت محترم حوزه)،در مورخه (8/7/94)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

به مناسبت عید ولایت ،مراسم جشنی با حضور خانم لطیفی(مدیریت محترم حوزه) ،در مورخه ( 94/7/8)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

 در این مراسم که بعد از اقامه نماز برگزار شد، قرائت قرآن و اجرای متن ادبی وهمخوانی طلاب، خانم لطیفی پیرامون(عید ولایت ایام مقدسی است که در آسمان و زمین، شور و شعف برقرار است .اگر چشم بصیرتمان باز می شد ورود و خروج ملائک را به زمین متوجه می شدیم..امام صادق ( علیه السلام) فرمود: غدیر عید خداوند است و خدا هیچ پیامبری را نفرستاد جز اینکه غدیر را عید  قرار می داد و حریمش را می شناخت.نام غدیر را در آسمان عقد معهود و در زمین میثاق ماخوذ می نامند.غدیر قدمتش به اندازه تمام انبیاء الهی است ، روزی است که خدا توبه حضرت آدم(علیه السلام)  را قبول کرد ، آتش بر حضرت ابراهیم(علیه السلام) سرد شد، حضرت موسی(علیه السلام) هارون را جانشین خود قرار داد، حضرت مسیح (علیه السلام) شمعون را جانشین خود قرار داد، و همه این پیامبران به شکرانه این روز روزه گرفته اند.در اعمال این روز : زیارت امیر المومنین، روزه گرفتن، غسل کردن، بیعت و تجدید پیمان با امام زمان،  عقد اخوت،و.... وارد گشته است. ایام عید قربان تا غدیر ارتباط خاصی دارد و درآن حکمت خاصی نهفته است . پیامبر اکرم (صلی الله علیهم و اله وسلم)در خطبه غدیریه بحث توحیدی و اقرا به نبوتش ،سپس به اثبات قرانی ولایت امیرالمومنین وائمه علیهم السلام می پردازد. بحث غدیر یک واقعیت حتمی تاریخ است و ما باید قدر و منزلت این روز را بدانیم.،قدر شیعه بودنمان را دانسته و سعی کنیم حق شیعه بودن را در مقابل امیر المو منین (علیه السلام) به جا بیاوریم. .......) سخنانی را ایراد فرمودند. در پایان مراسم با مداحی و پذیرایی به اتمام رسید.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :